O kadrolara artık sınav yok! İl milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürü olmak için yeni şartlar nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bu gece çıkan sayısında yayımlandı. İl milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürü olmak için yeni şartlar getirildi.

Kamu Haberleri 05.11.2021 - 08:48 05.11.2021 - 08:48 Mustafa Çokyaşar

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğinde değişikliğe gidildi, Yapılan değişiklikle ilçe milli eğitim müdürlüğü kadrolarına yapılacak atamalara yeni kriterler getirildi.

En dikkat çekici değişiklik ise daha önce ilçe müdürlüğüne yapılacak atamalarda yazılı veya yazılı ve sözlü sınavı kazanma şartı bulunuyordu. Ancak yeni düzenlemeyle birlikte bu kodrolara atmalar sınavsız yapılacak.

Yapılan değişik ile il milli eğitim müdür yardımcısı ve ilçe milli eğitim müdürü kadrolarına atanacaklarda aranaca yeni şartlar şu şekilde:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartları karşılıyor olmak,
  • Eğitim kurumu müdürlüğü görevinde en az 4 yıl görev yapmış olmak,
  • Şube müdürü kadrosunda en az 2 yıl ya da bu fıkrada sayılan görev ve kadrolarda toplam 4 yıldan az olmamak üzere asaleten görev yapmış olmak.
  • Öğretmenlikte adaylığı kaldırılmış olmak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@