İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP'li Özkoç arasında "Gevrek gevrek gülme" tartışması! Salonu terk etti!

İçişleri Bakanlığının bütçe görüşmelerinde Bakan Soylu ile CHP'li Özkoç arasında sert bir tartışma yaşandı. Özkoç'a "Gevrek gevrek gülüyorsun" diye çıkışan Soylu, tartışma büyüyünce salondan çıktı.

Gündem 22.11.2021 - 14:06 22.11.2021 - 14:10 Ali Parim

İçişleri Bakanlığının 2022 yılı bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeleri olaylı başladı. İçişeri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç arasında yaşanan tartışma, Bakan Soylu'nun komisyonu terk etmesine kadar vardı.

Bakan Soylu, bütçe görüşmelerinde terörle mücadele konusunda açıklamalar yaparken, CHP'li Özkoç'a dönerek, "Oradan sürekli bana gülerek bakma. Terörle mücadele yapmamız hoşuna gitmiyor. Orada şehit veriyoruz, evlatlarımız şehit oluyor, sen gevrek gevrek gülüyorsun." diye çıkıştı. Bunun üzerine Özkoç da “Ahlak kuralları içerisinde konuş. Senin yalanlarını dinlemek zorunda mıyım?” diyerek bağırdı.

engin özkoç

Toplantıda tansiyon iyice yükselirken, Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, milletvekillerini sakin olmaları konusunda uyardı. Tartışmanın uzaması üzerine de Yılmaz, birleşime ara verdi. Tartışmanın ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Özkoç, "TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Süleyman Soylu sorduğumuz sorulara cevap veremedi, dayanamayıp kaçtı..." ifadelerine yer verdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@