İçişleri Bakan Yardımcısı yargıya taşınan 'siyasi cinayetler' konusu için Koray Aydın'ı aramış!

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'ın ifadelerinin ardından 'siyasi cinayetler' tartışması yargıya taşınırken, İçişleri Bakanlığı'ndan da Aydın'a bir telefon gitti.

Gündem 16.10.2021 - 14:13 16.10.2021 - 14:16 Ali Parim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerdeki "siyasi cinayetler konusunda kaygılarım var" şeklindeki açıklamasının ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'dan da dikkat çeken bir çıkış gelmişti. Aydın, Kılıçdaroğlu'nun ifadelerini destekleyerek, "Bizim de aldığımız suikast duyumları var" demişti.

Koray Aydın'ın gündeme oturan 'siyasi cinayetler' tartışmasının ardından re'sen soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nı pazartesi günü telefonla arayarak bilgi ve değerlendirmelerini aktaracağı öğrenildi. 

Ayrıca Habertürk'teki Mahir Kılıç imzalı habere göre; Koray Aydın'a İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce'den de bir telefon gitti. Bakan yardımcısı İnce, Aydın’a o sözlerin sebebini ve elindeki bilgileri sordu. Aydın da, Muhterem İnce'ye bilgi ve değerlendirmelerini iletti.

Öte yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da soruşturma kapsamında ifadeye çağırmıştı. Ancak Kılıçdaroğlu'nun avukatı aracılığıyla Başsacılığa bir yanıt gönderilerek, önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifade vermesi gerektiği vurgulanmıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@