İBB Otobüs Şoförü Alıyor! İstanbul'u Bilen En Az Lise Mezunu Adaylar Başvurabilecek

İBB yayımladığı bir duyuru kapsamında otobüs şoförü alımı yapacağını, alımların en az lise düzeyinden mezun adaylar arasından olacağını bildirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

İstanbul Büyükşehir Belediyesi en az lise mezunu otobüs şoförü alımı için ilan yayımladı. İBB kariyer sayfası aracılığıyla adaylara duyurulan ve 5 Ağustos tarihine kadar başvuruları alınacak olan ilan için başvuru yapmak isteyenlere elektronik başvuru fırsatı da sunuluyor. 

İBB EN AZ LİSE MEZUNU OTOBÜS ŞOFÖRÜ ALIMI YAPACAK

İBB personel alım ilanlarının bir kısmını yayımladığı genel ilanlarla ile yaparken bazı kadrolara yapılacak alımlar belediyenin kariyer kapısı üzerinden duyuruluyor. İBB kariyer sayfasında yayımlanan ve başvuru süreci devam eden çeşitli personel alım ilanları mevcut. Adaylar için hem mesleklerine göre iş başvuru hakkı sağlanan duyurularda ayrıca genel başvuru fırsatı da sağlanıyor. 

Genel başvuru kısmında adaylar kendi öğrenim durumlarına göre, mesleki deneyimlerine göre ve çalışmak istedikleri alanlara göre iş başvurularını İBB'ye iletebiliyorlar. Bunun dışında kalan kadrolarda ise mesleklere göre başvurular alınıyor. İBB'nin güncel listesinde yer alan ve mesleki özelliklere göre başvuru yapılabilecek pozisyonlardan birisi de otobüs şoförü alım ilanı. 

ibb

OTOBÜS ŞOFÖRÜ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İBB bünyesinde otobüs şoförü olarak çalışmak isteyenler için sağlanması gereken şartlar var. Bu şartlar öğrenim düzeyinden, otobüs şoförü kadrosunun gereklilerine yönelik belirlenen koşullarda oluşuyor. İBB bu şartları sitesinde şu maddelerle açıkladı. 

Öncelikle adayların en az lise mezunu olmaları gerekiyor. Lise mezunu altı adayalr otobüs şoförü kadrosu için başvuru yapamazlar. Bunun dışında adayların sağlamaları gereken koşullar "Otobüs Şoförlüğü deneyimi olan, tercihen farklı marka/model otobüs kullanmış, En az 2 yıllık E sınıfı veya yeni D sınıfı sürücü belgesi olan, Tercihen SRC - 2 belgesine sahip, Psikoteknik belgesi olan, Asli kusurlu olarak ölümlü ya da yaralanmalı trafik kazası yapmamış, Ceza puanından dolayı ehliyetine el konulmamış, Son 3 yılda alkollü araç kullanmaktan dolayı trafik cezası almamış." koşulları yer alıyor. 

ibb iett

İBB otobüs şoförü olmak için başvuruda bulunacakların ayrıca esnek çalışma saatlerine uyum sağlayan, güler yüzlü, pozitif, hizmet kültürü gelişmiş ve İstanbul içi yol bilgisi güçlü olmasını istiyor. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ 

Söz konusu personel alım ilanı için başvurular Kariyer İBB İstanbul sitesi üzerinden elektronik olarak yapılacak. İlan için son başvuru 8 Ağustos.

HABERİ PAYLAŞ: