Hükümete yakın isimden asgari ücret açıklaması geldi!

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak Gazetesi'nde köşe yazarı olan Mehmet Acet, asgari ücrete yapılacak zam ile ilgili çalışmalar için açıklamada buulundu.

Gündem 06.11.2021 - 14:04 06.11.2021 - 15:42 Mustafa Çokyaşar

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, bugünkü köşe yazısında hayat pahalılığı ve enflasyon konuları değindi. Kışa girerilmesiyle doğalgaz ve elektrik fiyatlarının aşırı yükseldiğini vurgulayan Acet, hükümetin vatandaş lehine ciddi bir fedakârlık sergilediğini herkesin görmesi lazım diyerek asgari ücrete yüksek bir oranda zam yapılacağının sinyallerini verdi.

Enflasyon ve hayat pahalılığı nedenyile Ak Parti hükümetinin, dar ve sabit gelirli milyonların yaşadığı zorlukları görüp, doğru politikalarla desteklemesi gerektiğini vurgulayan Acet, "Böyle dönemlerin en büyük risklerinden biri, gelir adaletsizliğinin büyümesi, orta sınıfın zayıflaması, zenginin zenginleşmesi, fakirin fakirleşmesidir."  dedi.

Acet yazısında ayrıca yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı sonucu ortaya çıkacak olumsuzlukları telafi etmenin yolunun ise güçlü desteklerle dar ve sabit gelirli kesimlerin kollanmasından geçtiğini söyledi. Mehmet Acer, bu nedenle Ak Parti hükümetinin asgari ücret için yapacağı çalışmanın ciddi bir sınav olduğunu söyledi.

Son olarak asgari ücret ile ilgili "Hükümetin düşük ücretlileri gözetmesi, özel sektörün de ekonomik canlılığın arttığı bu ortamda, elde ettikleri kazançları çalışanlarıyla hakkaniyete uygun şekilde paylaşması lazım." diyet Acet, yapılan çalışmalar sonucu asgari ücrete yüksek oranda bir zam geleceğini müjdeledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@