Hükümet emekli maaşlarını masaya yatırdı! Seyyanen zam mı geliyor?

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi, emeklileri yakından ilgilendiren bir haberi sütunlarına taşıdı. Haberde, emekli maaşlarına seyyanen zam yapılması konusunun masada olduğu iddia ediliyor.

Finans 23.11.2021 - 08:47 23.11.2021 - 08:47 Ali Parim

Enflasyondaki artış, alım gücünün düşmesi derken milyonlarca vatandaş, yıl sonunda maaşlara ne kadar zam yapılcağını her zamankinden daha fazla merak etmeye başladı. Sadece asgari ücret ve memur maaşları değil, emekli maaşlarının da iyileştirilmesi konusu hükümetin masasına taşındı.

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi, düşük emekli maaşlarına seyyanen zam yapılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın hazırlıklar yaptığını ve bu konunun Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantılarında da ele alındığını yazdı. 

Sabah'ta yer alan habere göre; hükümet, asgari ücret ve 3600 ek göstergenin yanı sıra emeklilerin durumunu da yakından takip ediyor. Maaşı asgari ücretin altında kalan emeklilere iyileştirme yapılmasına önem veriliyor. Emekliler için ne yapılabileceği üzerine şu anda bir çalışma yapılıyor. 

Ancak henüz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ya da AK Partili kurmayların, emekli maaşlarına zam yapılıp yapılmayacağına dair resmi bir açıklaması bulunmuyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@