Hükümet cephesinden milyonları heyecanlandıran asgari ücret açıklaması! 4.000 lira rakamı konuşulmaya başlandı!

Milyonlarca çalışanın yakından takip ettiği 2022 yılı asgari ücret zammına ilişkin AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'dan heyecanlandıran bir açıklama geldi. Özkan'ın açıklamasının ardından gazeteci Cem Küçük, "4.000 bin lira gibi bir rakam üzerinde çalışıyorsunuz diye anladım ben." dedi.

Kamu Haberleri 09.11.2021 - 12:12 09.11.2021 - 12:13 Ali Parim

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'dan 2022 yılı için asgari ücrete yapılacak zam oranına ilişkin bomba bir açıklama geldi. TGRT Haber'de Cem Küçük ile Aslı Hünel'in sorularını yanıtlayan Özkan, bu yıl ki zam oranının 19 yıllık AK Parti iktidarı döneminde en üst seviyede belirlenen bir zam olacağını ifade etti.

Özkan, "Bugüne kadar ortalama olarak enflasyon artışının yaklaşık yüzde 50 üzerinde asgari ücrette zamla bugüne kadar getirmişiz. 2002'den bugüne kadar asgari ücret ne kadar, enflasyon ne kadar bu dikkate alındığı zaman yıllık enflasyon ortalaması yüzde 10 ise yüzde 15, yüzde 15 ise yüzde 22 buçuk-23 oranın biz zam yaparak getirmişiz." dedi. 

Belirlenecek rakamın vatandaşın refahını artıracak, kur karşısında erozyonu ortadan kaldıracak bir rakam olacağına dikkat çeken Özkan, "İnanın 2002'den bugüne kadar buradan beklediğimiz sonuç şudur; İnşallah 19 yıllık dönemde ortaya koymuş olduğumuz asgari ücret zammının en üst seviyede belirlendiği bir zam olacağını burada ifade edebilirim." diye konuştu. 

"ASGARİ ÜCRET 4.000 LİRA OLUR MU?"

Cem Küçük'ün ısrarla sorduğu "Asgari ücret 4.000 lira olur mu?" şeklindeki soruya ise Özkan, "Anlattıklarımızdan çıkabilecek sonuç buraları gösteriyor." diyerek yanıt verdi.  Cem Küçük de ardından bir enflasyon hesabı yaparak, "4.000 bin lira gibi bir rakam üzerinde çalışıyorsunuz diye anladım ben." dedi. 

AK Partili Cahit Ökan geçtiğimiz günlerde de asgari ücrete ilişkin benzer bir açıklama yapmış ve zamla birlikte asgari ücretin 'alım gücü kuvvetlenecek, vatandaşın memnuniyetini sağlayacak bir rakam' olacağını ifade etmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@