Heyecanlandıran iddia! PTT 14 bin 200 personel alımına hazırlanıyor!

PTT'nin 14 bin 200 personel alımı yapacağına dair iddialar, iş arayanları heyecanlandırdı. Peki PTT'ye başvurmak için hangi şartları sağlamak gerekiyor? Başvuru tarihleri belli oldu mu? Detaylar Kamu Gündemi'nde...

Kamu Haberleri 04.11.2021 - 10:39 04.11.2021 - 10:39 Ali Parim

Kamu ve iş ilanı üzerine haberler yapan bazı haber sitelerinde, PTT'nin önümüzdeki günlerde 14 bin 200 personel alımı yapacağına dair iddialar ortaya atılmaya başlandı. Söz konusu iddialara göre; alımlar silahlı silahsız güvenlik görevlisi, veri giriş elemanları, şoför, avukat, motosikletli kurye, kargo dağıtım personelleri, beden işçisi, idari personel, mühendis, tekniker, teknisyen, sekreter, okul öncesi öğretmeni, temizlik personeli ve büro memuru pozisyonları için yapılacak. Alınan personeller de PTT Genel Müdürlüğü'nün yanı sıra PTT şubelerinde, kargosunda, AVM'sinde ve müşteri hizmetleri departmanında çalıştırılacak. 

İLKOKUL, LİSE, ÜNİVERSİTE MEZUNU

Alım sürecinde beden işçisi ve temizlik personeli pozisyonlarına başvurmak için ilkokul mezunu olmak yeterli olacak. Destek personel alanında ise meslek lisesi ilgili bölüm mezuniyeti şartı aranacak. 

Yine silahlı veya silahsız güvenlik görevlisi için lise ve üzeri mezuniyet şartı, diğer pozisyonlar için ise üniversitelerin alakalı bölümlerinden mezun olma şartı aranacak. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINACAK?

Söz konusu haberlere göre; PTT'nin 14 bin 200 personel alımına dair başvuru tarihi önümüzdeki günlerde, en geç ise Şubat 2022'de duyurulacak. Ancak söz konusu alıma ilişkin PTT'den henüz resmi bir açıklama yapılmadığını da burada belirtelim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@