Heyecanlandıran asgari ücret açıklaması: 2016'dan bile yüksek, yüklü bir zam...

TÜSİAD Başekonomisti Gizem Öztok Altınsaç'tan milyonları heyecanlandıran bir asgari ücret açıklaması geldi. Altınsaraç, 2022 yılı asgari ücret zammının 2016 yılındakinden bile fazla olabileceğini belirterek, "Yüklü bir asgari ücret zammı yapılacağını düşünüyorum." dedi.

Finans 08.11.2021 - 11:33 08.11.2021 - 11:33 Ali Parim

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve TÜSİAD Başekonomisti Gizem Öztok Altınsaç, aralık ayında belirlenecek 2022 yılı asgari ücret zammına ilişkin dikkat çeken bir değerlendirme yaptı. Bloomberg HT’ye konuşan Altınsaç, 2016 yılında yüzde 25 civarında bir zam yapıldığını hatırlatarak, bu yıl ki zammın belki daha fazla olabileceğini aktardı.

“Asgari ücret zammının enflasyona birtakım etkileri olacak." diyen Altınsaraç, "Ben yüklü bir asgari ücret zammı yapılacağını düşünüyorum. 2016 yılındaki gibi yüzde 25 civarında olacağını düşünüyorum. Belki daha bile fazla olabilir." ifadelerini kullandı. Asgari ücret zammı belli olmadan speküle etmenin doğru olmadığını belirten Altınsaraç, ardından "Fakat, asgari ücret zammı piyasada çok konuşuluyor ve şirketler kendilerini buna göre ayarlıyor." diye konuştu. 

AK PARTİLİ CAHİT ÖZKAN'DAN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Öte yandan son olarak AK Parti Grup Başkanvekilli Cahit Özkan asgari ücrete ilişkin bir değerlendirme yapmış ve zam ile birlikte asgari ücret tutarının 'vatandaşın memnuniyetini sağlayacak, alım gücünü kuvvetlendirecek' bir rakama ulaşacağını söylemişti.

Cahit Özkan'ın açıklaması için tıklayın

Çaışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de asgari ücrete ilişkin Bakanlık olarak 2 bin 500 muhtelif sektörlerde çalışan işçi, işveren, yönetici, esnaf ve başka mesleklerden insanları kapsayan bir araştırma yaptıklarını bildirmişti. 

Bakan Bilgin'in açıklaması için tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@