Hesabınızı hemen kontrol edin! TC Kimlik numarasının son hanesine göre yatmaya başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin kasım ayı burs ve kredi ödemelerinin 6 Kasım itibarıyla öğrencilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu.

Gündem 06.11.2021 - 11:40 06.11.2021 - 11:40 Mustafa Çokyaşar

Bakan Kasapoğlu, 6 Kasım 2021 tarihi itibarıyla burs ve kredi ödemelerinin öğrencilerin hesaplarına yatmaya başladığını duyurdu. Kasapoğlu, 6 ile 10 Kasım tarihleri arasında TC kimlik numarasının son numarasına göre ödemelerin yapılacağını ifade etti.

Paralar şu şekilde Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacak:

  • TC kimlik numarasının sonu “0” olanlar 6 Kasım
  • TC kimlik numarasının sonu “2” olanlar 7 Kasım
  • TC kimlik numarasının sonu “4” olanlar 8 Kasım
  • TC kimlik numarasının sonu “6” olanlar 9 Kasım
  • TC kimlik numarasının sonu “8” olanlar 10 Kasım

Bakan Kasapoğlu, ayrıca 2020-2021 eğitim öğretim yılında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencileri ve yurt dışında öğrenim gören Türk vatandaşlarının burs-kredi başvurularının başlatığını hatırlattı.

Dün başlayan başvurular, 8 Kasım Pazartesi günü saat 23.59'a kadar "e-Devlet" üzerinden yapılabilecek. Başvuran öğrencilerin, e-Devlet'teki sözleşmeyi okuyup, onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@