Her ay 900 TL ödeme! Paralar hemen hesabınızda! İşte yapmanız gerekenler...

Kaymakamlıklara başvurmanız halinde her ay düzenli en az 900 liralık ödeme alabilirsiniz. Peki bu haktan nasıl yararlanılıyor? Detaylar haberimizde...

Gündem 05.10.2021 - 13:21 05.10.2021 - 13:21 Mustafa Çokyaşar

Covid-19 sebebi ile zor durumda kalan vatandaşa bir destek daha geldi. Kaymakamlığa yapılacak olan başvuru ile her aileye 500-900 TL arasında yardım yapılacak. Başvurular başladı. İşte, gerekli şartlar ve detaylar…

Kaymakamlıktan 900 liralık ödeme kimler alabilir?

Ödemeler, üniversite, lise, ilköğretimde okuyan çocuğu olan, evlenen vatandaşlar ve evde hastası olan muhtaç ailelere yapılıyor.

Kaymakamlıktan yapılan ödemelerin miktarı ne kadar?

  • Okul öncesi çocuklar için 500
  • İlköğretim için 750
  • Ortaöğretim için 800 TL
  • Üniversite öğrencisine 900 TL 

Kaymakamlık internet sitesi üzerinden çevrimiçi kolay başvuru ekranını kullanarak başvuru yapmak mümkün. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerinden talep edilen evrak ve başvuru formlarını alıp kaymakamlıklara ve sosyal yardımlaşma bürosuna giderek de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ailelere ödeme her ay düzenli olarak yapılıyor ve çocuğu olmayanlar da yardım alabiliyor.

Yapılan yasa değişikliği sonrasında fakir ailelere fakirlik maaşı bağlandı. Kira yardımı, yakacak ve nakit para yardımı da yapılıyor. Sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar için 600 TL ile 821 TL yardım veriliyor. Duruma göre yardım için fakirlik başvurusu yapma şartı aranıyor. Kaymakamlıklar kira yardımı, yakacak yardımı, üniversite okuma hakkı kazanan öğrenciye 12 bin TL'ye kadar yardım verilebiliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@