Her Ay 2.825 TL Burs Verilecek! YKS'de Tercih Yapacak Adaylar İşte O Bölüm

2021 YKS kapsamında tercih yapacak adaylar için yeni bir program açıklandı. Burs ve iş garantisi içeren program kapsamında tekstil mühendisliği okuyanlara çok özel fırsatlar sağlanacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

2021 YKS tercihleri için süreç Ağustos ayında başlayacak. ÖSYM Başkanlığı üzerinden gerçekleştirilecek tercihler ile adaylar gelecekleri adına en doğru kararı vermek istiyorlar. Bu süreci ince eleyip sık dokuyarak geçirmek isteyen üniversite adayları için ise bazı sektörlerden atılım geldi. 

HEM ASGARİ ÜCRET TUTARINDA BURS HEMDE İŞ GARANTİSİ

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı ve Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Jak Eskinazi, YKS'de tercih yapacak adaylara ilişkin yapmış olduğu açıklamasında sektör olarak sundukları proje hakkında bilgi verdi.

İki sene önce başlatılan ve 2021 yılında da devam edecek "Tercihim Tekstil Mühendisliği" projesi kapsamında öğrencilere hem iş hemde burs fırsatı sağlanacağı duyruuldu. Proje ile geçtiğimiz senelerde dereceye giren 166 öğrencinin bu bölümü tercih etmesi sağlanırken bu etkileşimin 2021 yılında da devam ettirilmesi istendiği bildirildi. Projenin temel amacı ise tekstil alanında mühendis yetiştirilmesini sağlamak olarak açıklandı. 

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı ve Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkanı Jak Eskinazi proje hakkında yaptığı konuşmasında gençleri tekstil mühendisliğine davet ettiklerini duyurdu. Bu kapsamda tekstil alanında sunulan imkanlardan bahseden Eskinazi tekstil sektöründe sürdürülebilirliği birlikte planlamak istiyoruz dedi. 

Net Asgari Ücret Tutarında Burs

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Burak Sertbaş'ta 2021 yılında proje ile öğrencilere sağlanacak burs olanağını duyurdu. Sektörün her dönem büyüdüğünü ve 2030 yılında 53 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşacağını ifade eden Sertbaş sektörün iş garantisi olduğunu söyledi. Tekstil Mühendisliğinden mezun olanların işlerinin okul bitince garanti olduğunu iade eden Sertbaş burs konusunda da rakamları açıkladı. 

Burak Sertbaş tekstil mühendisliği böölümünü tercih edecek öğrencilere verilecek burs miktarına ilişkin açıklamasında "Proje kapsamında, ilk 20 bine giren öğrenciler tekstil mühendisliğini ilk beş tercihleri arasında yazmaları halinde net asgari ücret tutarında, 20-50 bin arasındaki öğrenciler asgari ücretin yüzde 70'i, 50-80 bin arasındaki öğrenciler asgari ücretin yüzde 50'si kadar burs almaya hak kazanıyor." bilgisini paylaştı. Öğrencilere verilen burs Ticaret Bakanlığının onayıyla Tekstil ve Hazır Giyim İhracatçıları Birlikleri ve Tekstil Sanayii İşverenler Sendikası tarafından karşılanıyor. 

HABERİ PAYLAŞ: