Yerden Isıtma Straforu Avantajlı Bir Malzemedir

İdeal ve modern bir sistem olarak yapılarda son yıllarda çok sık şekilde tercih edilen yerden ısıtma sistemleri için standart bir malzeme olarak yerden ısıtma straforu kullanılır.

Hayat - Yaşam 01.11.2020, 16:15
Yerden Isıtma Straforu Avantajlı Bir Malzemedir

İdeal ve modern bir sistem olarak yapılarda son yıllarda çok sık şekilde tercih edilen yerden ısıtma sistemleri için standart bir malzeme olarak yerden ısıtma straforu kullanılır. Bu malzeme aslında sadece yerden ısıtma sistemlerinde zemin döşemesi için değil farklı alanlarda da avantajlı bir şekilde kullanılan malzemelerden birisidir. Çünkü EPS köpük sayesinde üretilmiş yapısı ile sağladığı yalıtım avantajları sayesinde birçok noktada kullanım için imkan oluşturmaktadır.

İlk kapsamda yerden ısıtma sistemleri için zemin döşeme malzemesi olarak yerden ısıtma köpüğü en önemli malzeme olarak görülmektedir. Bu kullanım dışında strafor köpükler ısı geçirmez özellikleri ile zeminde yalıtım istendiğinde dahi döşeme malzemesinin altında kullanılabilir. Yani bir yaşam veya çalışma alanında parke ya da seramik karo gibi zemin malzemelerinin altında strafor köpükler kullanılabilir.

Yerden Isıtma Straforu Kullanım Alanları

Bugün Türkiye genelinde ve dünya genelinde yerden ısıtma straforu birçok farklı alanda kullanımı görülen temel malzemeler arasında bulunmaktadır. Ülkemizde nitelikli ve farklı markalar sayesinde bu ürünün elde edilmesi için internet üzerinde www.vatanpor.com adresinin ziyaret edilmesi ile çeşitlere ulaşmak mümkün olacaktır.

Değişen çeşitler, dansite oranları ve değişen kalınlıklar ile elde edilen yerden ısıtma köpüğü malzemeleri, genel kullanım alanlarına bakıldığında duvar, zemin, çatı yalıtımı, havuz yalıtımı gibi noktalar bulunmaktadır. Örneğin, duvarlarda lambri kaplama yapılmadan öncesinde yalıtım gibi bir avantaj gerçekleştirilmesi isteniyorsa, yalıtım için bu köpükler tercih edilebilir.

Çatılarda zemin kaplaması gerçekleştirmeden önce köpük kullanımı sağlanabileceği gibi çevre panelleri içerisinde de yalıtım için straforlar blok olarak kullanılabilir. Enerji verimliliği sağlaması, kolay bir şekilde montaj işlemi yapılması ve gerçekten iyi bir yalıtım oluşturması ile birlikte yerden ısıtma straforu yapılarda duvar kaplamaları, inşaat endüstrisinde kullanım ve havuz yapımında kullanım gibi noktalarda da ön plana çıkmaktadır.

Yerden Isıtma Straforu Çeşitleri

Değişen kullanım alanları ile birlikte yerden ısıtma köpüğü www.vatanpor.com sayfası üzerinden üç önemli marka arasından seçim yapılarak temin edilebilir. Sayfa üzerinde görebileceğiniz bu markalar arasında bugün Vatanpor, Danfoss ve Rehau gibi ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde kullanılan kaliteli malzemeler bulunmaktadır.

Avantajlı bir yapıya sahip olduğu için straforlar, değişen boyutlar ve tercihe bağlı olarak değişen kalınlıklar ile temin edildiğinde, yerden ısıtma sistemleri veya farklı yalıtım noktalarında kullanılabilir. Ürün çeşitleri açısından bakıldığında, folyolu veya folyosuz yerden ısıtma köpüğü gibi malzemeler arasından seçim yapmakta mümkündür.

Bugün gerçekleştireceğiniz uygulamalarda bütçenize, istediğiniz yalıtım özelliklerine ve ihtiyaç duyduğunuz boyutlara göre yerli ve yabancı markalar arasından seçim yapabilirsiniz. Vatanpor gibi yerli bir marka veya Danfoss gibi yabancı bir marka üzerinden yerden ısıtma köpüğü seçim yapmak açısından da www.vatanpor.com sayfası üzerinde ürünlere ulaşmak mümkün olacaktır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@