Yemeksepeti CEO'su Nezat Aydın Boğaz'da 90 milyon TL'ye yalı satın aldı

Amerika'da okuduğu yıllarda yemeksepeti.com fikriyle Türkiye'ye dönen ve şirketi büyüterek geçtiğimiz yıllarda 589 milyon dolara satan Nevzat Aydın, Boğaz'da yalı sahibi 600 kişiden biri oldu

Hayat - Yaşam 21.10.2020, 16:19
Yemeksepeti CEO'su Nezat Aydın Boğaz'da 90 milyon TL'ye yalı satın aldı

Bir dönem Trabzonspor'un ikinci başkanlığı görevini yürüten yemeksepeti.com kurucusu ve CEO'su Nevzat Aydın, Anadoluhisarı'nda bulunan Tevfik Bey Yalısı'nı 90 milyon TL'ye satın aldı

Nevzat Aydın yalı sahibi oldu

Yemeksepeti.com'u 589 milyon dolara Alman Delivery Hero şirketine sattıktan sonra CEO koltuğuna geçen Nevzat Aydın, genç girişimcilerin umut vadeden projelerine destek olmaya devam ediyor. İki yıl önce Yemeksepeti ofisini Levent'e taşıyan Aydın, yatırımlarını ise sürdürüyor. Ünlü girişimci şimdi de Boğaz'da yer alan Tevfik Bey yalısını 100 milyon TL'ye yakın bir rakama satın aldı. Sirketdedikodulari.com sitesinden Göktuğ Efil duyurdu. Aydın, eski ralli şampiyonu İskender Atakan'dan aldığı yalı ile birlikte gittigidiyor.com'un eski sahibi ve Getir'in ortaklarından Serkan Borançılı'nın komşusu oldu.

Yaklaşık 30 yıl önce büyük bir yangın geçiren yalı tekrardan restore edilerek İstanbul'un eski günlerinden manzaralar sunuyor. 

Birçok girişimde adı var

Yemeksepeti.com'u 589 milyon dolara sattıktan sonra çalışanlarına 20 milyon doların üzerinde bir miktar dağıtarak Türkiye'nin konuştuğu insan haline gelen Nevzat Aydın, birçok yatırıma da melek yatırımcı olarak katkı veriyor. Hali hazırda 30'un üzerinde projede yatırımı bulunan Nevzat Aydın son olarak milli 3D yazıcı üreticisi Zaxe'ye de yatırım yapmıştı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@