Sifonik Sistem Kullanım Alanları - Sifonik Sistem Nedir?

Konvansiyonel sistemlerden farklı olarak, çatılardaki yağmur sularını, hatlarda oluşturulan vakum kuvveti ile çekerek deşarj edip binadan uzaklaştırılan uygulama olan sifonik sistem özellikle son yıllarda pek çok alanda popülerlik kazanmıştır.

Hayat - Yaşam 16.11.2020, 17:51
Sifonik Sistem Kullanım Alanları - Sifonik Sistem Nedir?

Konvansiyonel sistemlerden farklı olarak, çatılardaki yağmur sularını, hatlarda oluşturulan vakum kuvveti ile çekerek deşarj edip binadan uzaklaştırılan uygulama olan sifonik sistem özellikle son yıllarda pek çok alanda popülerlik kazanmıştır. Kaliteli materyaller kullanılarak, profesyoneller tarafından kurulan sifonik sistem, herhangi bir problem yaşatmadan yağmur sularının drenajında önemli rol üstlenmektedir.

Sifonik Sistem Nedir?

Özellikle kurumsal firmaların binalarında yaygın bir şekilde uygulanmaya başlanan sifonik sistem nedir sorusunun yanıtı olarak en kısa tabiriyle yağmur sularının klasik yöntemde çatılarda bulunan sisteme göre daha düşük çaplı borular, daha az süzgeç, daha az boru metrajı kullanılarak binadan uzaklaştırılmasını sağlayan yenilikçi bir sistemdir. Tüm bu avantajlar kurulum maliyetlerini düşürdüğü ve yatay borularda eğime gerek kalmadığı için bina içi alan daha verimli bir şekilde kullanılabilmektedir.

Sifonik sistem; çatılar, teraslar ve peyzaj alanları gibi farklı mekanlarda kullanılabilmektedir. Uygulamada çeşitli tip ve metrekare alanlar seçilebilir. Başarılı ve sorunsuz bir şekilde çalışan sifonik tesisat, kaliteli malzeme ve gelişmiş yazılımlar ile yapılan profesyonel tasarımla mümkün olmaktadır. Ayrıca uygulamada iyi işçilik de önem taşımaktadır.

Sifonik Sistem Avantajları Nelerdir?

Sifonik yağmur suyu tesisatı, klasik yöntem olarak bildiğimiz konvansiyonel sistemlere göre oldukça avantajlı sonuçlar sunmaktadır. Çatılarda ve teraslarda daha düşük maliyetlerle yağmur suyunun boşaltılmasını sağlayan bu sistemin öne çıkan faydaları şunlardır:

  • Az sayıda süzgeç kullanıldığından çatıda daha az delik açılır.
  • Daha az düşey iniş ihtiyacı sağlar.
  • Daha az sayıda toplam boru metrajı sağlar.
  • Küçük çaplı borular kullanıldığı için daha az altyapı boru ve rögar ihtiyacını karşılar.
  • Hatlarda eğim olmadığı için tasarım kolaylığı sağlar.
  • Daha hızlı monte edilir.
  • Daha düşük bakım giderlerine sahiptir.
  • Daha az izolasyon ihtiyacını karşılar.
  • Alt yapı kazısı ve hafriyatı olmadan kurulum yapılır.

Kaliteli ve Paslanmaz Metal Süzgeçler

Türkiye’de giderek yaygınlaşmaya başlayan sifonik yağmur suyu toplama sistemi kaliteli malzemeler kullanılarak uygulanmalıdır. Tam dolu akış yöntemi, sifonik sistemin konvansiyonel sistemlere göre en büyük farkı olduğu için bu tekniğe uygun ekipmanlar ve tasarımların yapılması gerekir. Aynı çatı alanında daha küçük çaplı borularla yağmur suyu deşarjı yapabilmek için yağmur suyunun yer çekimi kuvveti ile değil, boruların içinde oluşturulan vakum kuvveti sayesinde çatıdan aşağıya indirilmesi sağlanmalıdır.

İşte bu noktada devreye giren firmamız, konvansiyonel sistem yerine sifonik sistem ekipmanları kullanarak çatıdan tam dolu akış yöntemiyle kusursuz bir yağmur suyu deşarjı sağlamaktadır. Firmamızda kaliteli ve paslanmaz metal süzgeçler kullanılmaktadır. Sifonik süzgeç fiyatı da sistemin kurulacağı mekanın yüzölçümü ve çeşitliliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Profesyonel anlamda sifonik sistem kurulumu sağlayan firmamız bu alanda sektörün önde gelen markalarından biri olma yolunda ilerlemektedir.

Profesyonel Sifonik Sistem Kurulumu

Daha küçük çaplı borular kullanılması sayesinde Wavin sifonik sistem ile eğime ihtiyaç duyulmadan yağmur suyu boşaltımı mümkün olmaktadır. Bu sistemler sayesinde mimar ve mühendislere de büyük kolaylık sağlanmaktadır. Özellikle tavan kotu ile ilgili problemlerin yaşandığı geniş çatı alanlarında, yağmur şebekesine uzak kalan süzgeçlerde, sifonik sistemler tercih edilmektedir. Siz de alanında uzman DesEnerji ekibimiz ve son teknoloji ekipmanlarımız ile bina çatısı, teras veya peyzaj alanlarında vakumlu sistemle yağmur suyu gideri ihtiyacı duyuyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Otopark gibi tavan kotu döşemesinin sıkıntı yarattığı yerlerde de sifonik drenaj kullanımı ihtiyacınızda firmamız profesyonel çözümler sunmaktadır. Firmamızın iletişim bilgilerini kullanarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@