Rus Takvimi Nedir Nasıl Hesaplanır?

Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için sabırsızlanan anne ve babalar Rus takvimi ile cinsiyeti öğrenebilir.

Hayat - Yaşam 27.09.2020, 15:37 21.10.2020, 21:48
Rus Takvimi Nedir Nasıl Hesaplanır?

Bebeğin cinsiyetini öğrenmek için sabırsızlanan anne ve babalar Rus takvimi ile cinsiyeti öğrenebilir. Günümüzde gebeliğin 12-16. Haftaları arasında bebeklerin cinsiyeti öğrenilmektedir. Ancak heyecanla bekleyen anne ve babalar için 3 ay bile uzun zaman gibi gelebilir. İşte bu dönemde cinsiyete ilişkin fikir edinebilmek için geleneksel yöntemlere başvurulur. Bu yöntemlerden biri de Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama yoludur.

Rus Takvimi ile Hesaplama

Rus takviminde anne ve babanın doğum tarihleri ile annenin son adet tarihi üzerinden hesaplama yapılır. Mutlaka anne ve babanın gerçek doğum tarihleri bilinmelidir. Bu tarihler gün-ay-yıl olarak bilinmelidir. Bu tarihler ile annenin son adet tarihi girilerek elektronik ortamda hesaplama yapılacaktır. Rus takvimi ile cinsiyet hesaplamasının doğru çıkması için tüm bu bilgiler doğru ve eksiksiz olarak girilmelidir.

Rus takvimi ile hesaplama yapmak biraz güçtür. Çünkü ülkemizde çocuklar doğduğu zaman hemen nüfusa kayır yaptırılmayabiliyor. Bazen de geç ya da yanlış kayıt olabiliyor. Bu bilgilerle hesaplama yapılsa bile doğru sonuç alınamayacaktır. Çin takvimine göre Rus takviminde daha detaylı ve isabetli bilgiler istenmektedir. Bu nedenle sonucun doğru çıkma ihtimali daha yüksek olarak görülür.

Son adet tarihinin tutulması gebelik düşünen kadınlar için şarttır. Çünkü bebeğin kaç haftalık olduğu son adet tarihine göre belirlenir. Ancak plansız gebeliklerde son adet tarihinin bilinmemesi mümkündür. Bu nedenle son adet tarihi verisinin doğru girilmesi de mümkün olmayabilir.

Yukarıdaki 3 veriyi de aynı anda bilen kişiler Rus takvimi ile cinsiyet hesabı yapabilir. Verilerde eksiklik olması halinde hesaplama ya yapılamaz ya da sonuç yanlış çıkar.

Cinsiyeti öğrenmek için doktora gitmeniz halinde ise uygun gebelik haftasında bebeğinizin cinsiyeti görülecektir. Ultrason ile yapılan görüntülemede sonuç net bir şekilde görülür. Yanılma payı yok denecek kadar azdır.

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için Rus takvimi size fikir verecektir. Ancak takvimin belirttiği cinsiyet kesin değildir. Doğru çıkma ihtimali yüzde 50’dir. Bebeğiniz için hazırlık yapmakta sabırsızlanıyorsanız doktorunuzun söyleyeceği cinsiyeti öğrenene kadar beklemeniz gerekir. Sonrasında gönül rahatlığı ile bebeğinizi bekleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@