Parke Hakkında Her Şey

Üretim aşamasında kayın ağacı, gürgen ağacı ya da meşeden yararlanılan parkeler; zemininde ferahlık ve modern bir görüntü yaratabilmek adına istenildiği gibi döşenebilmektedir.

Hayat - Yaşam 16.08.2020, 02:02 21.08.2020, 13:35
Parke Hakkında Her Şey

Mekanlarda konu zemin dekorasyonu olunca akla ilk gelen ütün Parke olur. İster evlerimizde ister sosyal olarak kullandığımız diğer kapalı mekanlarda zemine döşenmiş olan parkelerin ortam estetiğinde hiç kuşkusuz gözle görülür değişimler yarattığını da söylemek mümkün.

Ortamın ruhuna, diğer tamamlayıcı dekorasyon ürünlerinin tarzına ve rengine uyum sağlayabilecek yapıdaki parkeler ile yakalayacağınız şıklık ve tarz hem kendi göz zevkinizi doyurabilir hem de çevreden alacağınız övgüler ile parkelerin tamamlayıcı ruhunun estetiğini her daim yeniden yaşayabilirsiniz.

Üretim aşamasında kayın ağacı, gürgen ağacı ya da meşeden yararlanılan parkeler; zemininde ferahlık ve modern bir görüntü yaratabilmek adına istenildiği gibi döşenebilmektedir. Buradan hareketle tek bir parke tipi olmadığını da belirtmekte fayda var.

Parkelerinizi ister dar ister geniş ya da ister uzun ister kısa seçebilirsiniz. Parke modelleri, bu noktada kullanıcıların beğenisine göre çeşitlilik imkanına da sahiptir.

Yıldız Entegre de özellikle laminat parke konusunda Türkiye’nin pazarda en çok tercih edilen ve mekanlarda kullanılan parkelerini üreten firmadır.

Sektörünün lideri olan Yıldız Entegre’nin resmi web sitesinde bulabileceğiniz onlarca çeşit desende ve renkteki parkeler hem şık hem dayanıklı hem de uzun yıllar kullanılacak derecede sağlamlığından kuşku duymayacağınız ürünler olarak sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

ParkeTercihlerinde Yeni Seçim Uygulaması Yıldız Entegre’den!

Türkiye’de bir ilk olarak piyasaya Yıldız Entegre tarafından çıkartılan “Çek, Seç, Uygula!” uygulamasıyla marka, müşterilerinin parke ihtiyaçları içim seçim aşamasında yepyeni bir soluk yakalamalarını sağlamıştır. Uygulama sayesinde zemin dekorasyonu için düşünülen modeller, mobil uygulama ya da web sitesi üzerinden döşemeyi uygulamayı düşündüğünüz mekanın fotoğrafı sisteme yüklenip sanal gerçeklik şeklinde görüntülenebilecektir.

Bu sayede kullanıcılar VarioClick gibi parke grubu modellerinin ve renk seçeneklerinin mekanlarında nasıl gözükeceğini ön izleme şeklinde görüntüleyebileceklerdir. Bununla birlikte müşteriler için uygulamada hazır olarak yüklü olan modern oturma odası, yatak odası ve mutfak görselleri ile de hayalinizde canlandırdığınız görüntünün sade mekanlarda nasıl durabileceğini, TerraClick vb. parke grubu trendleriyle zemin döşeme trendlerinin estetikle nasıl da bütünleşebileceğini gözlemlemeniz mümkün olmaktadır.

En Çok Kullanılan Parke Çeşitleri

Laminat Parke: Ahşap malzemelere nazaran daha uygun maliyetli olan HDF, MDF ve yonga levha gibi ürünlerin üzerine yapıştırılan farklı renk ve desendeki emprenyenlenmiş kağıtlar vasıtasıyla elde edilen ürünler laminat parkelerdir. Bu malzemelerin üzerine yapıştırılan desen ve renk kağıtların üzerine reçine malzemeleri de sürülerek fırınlanır ve döşemeye hazır hale getirilen laminat parkeler elde edilir.

Günümüzde hem uygulama kolaylığından hem de daha uygun fiyatlı seçeneklerinin bulunmasından ötürü en çok kullanılan parke çeşitleri arasında bulunan laminat parkeler, çeşitli kalite belgelerine sahiptir. E1 kalite belgesine sahip Yıldız Entegre parkelerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Lamine Parke: Oluşturulma aşamasında ahşap malzemelerin birkaç tabakası birbirine yapıştırılır ve sonrasında nitelikli ağaçtan ince bir kaplama uygulanarak meydana getirilir. Genel olarak 3 katmandan oluşan lamine parkeler, piyasaya hali hazırda cilalı şekilde sürüldüklerinden ortamlarda uygulandıktan sonra herhangi bleir cilalama işlemine ihtiyaç duymazlar.

Lamine parke ile laminat parkenin farkı ise lamine parkelerin laminat parkelerden daha pahalı satışa sunulmasına neden olan ara malzemelerdir. Laminat parkelerde MDF vb. ürünler kullanılırken lamine parkelerde ara malzeme yüzde yüz ahşap olmaktadır.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@