Otomobil Alamayanlar Araç Kiralıyor

Seyahatlerini toplu ulaşım araçları ile yapmak istemeyenlerin araç kiralama yöntemini tercih ettiğini belirten TrabzonCar rent a car şirketi yönetim kurulu başkanı Ali İhsan Ortahisar, Korona Virüs pandemisinde araç kiralama oranlarının yüzde 100 arttığını ve salgının başlangıcından bu yana otomobil satın alamayanların rent a car firmalarına yöneldiğini açıkladı. Eskiden oto kiralama hizmetlerinin tatil veya iş amaçlı seyahatlerde kullanılan bir ulaşım yöntemi olduğunu dile getiren Ortahisar, pandemi ile birlikte günlük ulaşım için araba kiralamanın en çok tercih edilen yöntem haline dönüştüğünü vurguladı.

Hayat - Yaşam 18.10.2020, 11:51
Otomobil Alamayanlar Araç Kiralıyor

Seyahatlerini toplu ulaşım araçları ile yapmak istemeyenlerin araç kiralama yöntemini tercih ettiğini belirten TrabzonCar rent a car şirketi yönetim kurulu başkanı Ali İhsan Ortahisar, Korona Virüs pandemisinde araç kiralama oranlarının yüzde 100 arttığını ve salgının başlangıcından bu yana otomobil satın alamayanların rent a car firmalarına yöneldiğini açıkladı. Eskiden oto kiralama hizmetlerinin tatil veya iş amaçlı seyahatlerde kullanılan bir ulaşım yöntemi olduğunu dile getiren Ortahisar, pandemi ile birlikte günlük ulaşım için araba kiralamanın en çok tercih edilen yöntem haline dönüştüğünü vurguladı.

Salgının birçok sektöre olumsuz etkileri olsa da araba kiralama firmaları en parlak dönemini yaşıyor. Özellikle kontrollü normalleşme döneminin başlamasıyla, sağlığını önemseyen herkes toplu taşımaya alternatif olan kiralık araçlara rağbet edince sektörde talep patlaması yaşandı. Yaz aylarında yeni ve kullanılmış araba satış fiyatlarındaki ani artış yanı sıra yaz tatiline çıkanların da etkisiyle araç kiralamayı tercih edenlerin oranı iki katı oranında arttı.

Ayda Yüz Bin Online Ziyaretçi

Karadeniz Bölgesi’nin en zengin filosuyla Trabzon şehir merkezi ve Trabzon Havalimanı’nda araba kiralama hizmeti veren TrabzonCar Rent A Car yetkilisi Ali İhsan Ortahisar, Trabzon’da günlük araç kiralama rezervasyonlarının ciddi oranda arttığını belirterek “Eskiden araba kiralamak tatil ve iş seyahatlerinde tercih edilen bir ulaşım yöntemiyken, Covid-19 pandemisiyle birlikte temel bir ihtiyaç haline geldi. Normalleşme sürecine geçişle aylık yüz bin kişi Trabzon kiralık araç araması yaparak Trabzoncar.com’u ziyaret etti. Salgın nedeniyle dolmuş, otobüs ve metro gibi toplu ulaşım araçlarını riskli görenler ve otomobil satın alacak bütçeye sahip olmayanlar araç kiralama firmalarına yöneldi. TrabzonCar’ın geçmiş yıllardaki kiralık araç rezervasyon verileri ile bir karşılaştırma yaptığımızda önce yıl rezervasyonlarına oranla bu yıl yüzde 100 net artış yaşandı. Pandemi döneminin en ilginç verisi ise Trabzon’da yanı sıra ülke genelinde tatil ve konaklama sektörü düşüşe geçerken rent a car sektöründeki büyümenin ve araç kiralama firmalarında artışın devam etmesi oldu” dedi.

Yaz aylarında 1600 araçlık filonun tam kapasite çalıştığını iade eden Ali İhsan Ortahisar şunları ekledi: Rezervasyon verilerimizi incelediğimizde, Temmuz ve Ağustos aylarındaki artış grafiği geçen yıla oranla yüzde 100 oranında gerçekleşti. Salgın döneminde Trabzon genelinde en çok araç kiralanan lokasyon Trabzon şehir merkezi oldu. Bununla beraber Akçaabat oto kiralama rezervasyonlarımızda önceki yıla göre yüzde 80 oranında yükseliş kaydettik. Kiralık araç rezervasyonu yapmak üzere yapılan online aramaların yüzde 41’i Trabzon merkez, yüzde 23’ü Trabzon’un Akçaabat ilçesi ve yüzde 15’i Trabzon Yomra için gerçekleşti. Grafikte kalan yüzde 21 oranındaki rezervasyon ise Trabzon’un Of, Yomra, Arsin, Çarşıbaşı, Maçka ve Beşikdüzü gibi başlıca ilçeleri ile Trabzon’a yakın illere dağıldı. 2020 yaz aylarında Trabzon’dan kiralık araçlarla yapılan yolculukların önemli bir kısmı Trabzon yaylaları ve Trabzon plajları yönünde gerçekleşti.

Ekonomik Araç Kiralama Modelleri Revaçta

Normalleşmeye geçişle büyük ivme kazanan Trabzon araç kiralama sektöründe, kiralık ekonomik arabaların revaçta olduğunu vurgulayan Ali İhsan Ortahisar “Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu ekonomik araç kiralama seçenekleriyle seyahati tercih ediyor. Korona pandemisindeki yasakların kontrollü olarak kaldırılması yanı sıra iş hayatının ve sosyal yaşamın canlanmasıyla filomuzdan kiralanan arabaların yüzde 65’lik bir kısmının ekonomi grubu kiralık araçlar olduğunu söyleyebiliriz. Yüksek talep artışının yaşandığı yaz sezonundan bugüne en çok tercih edilen kiralık araç markası Fiat Egea oldu. Grafikleri incelediğimizde otomatik vites ekonomik araç kiralama seçeneklerinin yüzde 40 oranında, manuel vitesli araçlarınsa yüzde 60 oranında tercih edildiğini gördük. Trabzonda en ucuz fiyatlarla araba kiralama rezervasyonu yapmak isteyenlerin yüzde 80’i ise tercihlerini dizel arabalardan yana kullandı. Kiralık araç rezervasyonunda ekonomi sınıfı dışında kalan %35’lik dilim ise orta grup binek otomobiller ve SUV grubu 4x4 araçlar arasında dağıldı” diye konuştu.

Otomobil Satış Fiyatlarındaki Artış Gelecek Yıl Etkisini Gösterecek

Sıfır araçlar ve ikinci el otomobillerin fiyatlarında yaşanan pandemi merkezli artışın oto kiralama sektöründeki olumsuz yansımalarının önümüzdeki yıl etkisini göstereceğini vurgulayan Ali İhsan Ortahisar “Mevcut dönemde araba satış fiyatlarındaki artış rent a car sektörünü henüz etkisi altına almadı. Kontrollü normalleşme adımlarıyla başlayan yaz sezonunda kiralık araç fiyatlarındaki artış her yıl yaz aylarındaki talep artışına paralel, olağan bir yükseliş gösterdi. Bu fiyatlardaki artışın, Aralık ayında gerileme yönünde bir trende evrilmesini bekliyoruz. Araç satış fiyatlarının oto kiralama sektöründe etki yaratması genellikle bir yılı buluyor. Ülke ekonomisinde olağanüstü bir olumlu gelişme olmaz ise önümüzdeki yıl maliyet artışlarıyla birlikte oto kiralama fiyatlarının da yükselmesi kaçınılmaz olacaktır” dedi.

TrabzonCar’a 20 Milyon Lira Teklif Ettiler Satmadık

Geçtiğimiz beş yıllık süreçte Trabzon’un en yüksek cirolu işletmeleri arasında ilk 10’a girdiklerini ve her yıl katlanarak artan 30 binden fazla müşteriye yüzde 100 memnuniyet odaklı bir seyahat deneyimi yaşattıklarını dile getiren Ali İhsan Ortahisar, 2021 yılında toplam 40 bin müşteriye hizmet vermeyi ve ortalama 30 milyon TL ciro hedefine ulaşmayı planladıklarını açıkladı. Trabzoncar.com’un oto kiralama sektöründeki haklı başarısının ulusal ve global yatırımcıların radarına girdiğini ifade eden Ali İhsan Ortahisar “Geçtiğimiz ay Katar menşeli bir firmadan 20 Milyon TL’lik bir teklif aldık. Fakat, mevcut ortamda rent a car sektörü Trabzon’da, Karadeniz Bölgesi’nde ve ulusal ölçekte büyümeye çok elverişli ve araç satış fiyatları artmaya devam ettikçe hem bireysel hem de kurumsal oto kiralama ihtiyaçları yükseliş trendini sürdürecek. Bu nedenle bir Türk girişimi olarak kendimiz devam etmeyi seçtik ve gelen teklifi geri çevirdik” dedi.

Trabzon Araç Kiralamada Korona Virüs Önlemleri

Trabzon araç kiralama rezervasyonu yapanların teslimat ve iade işlemlerinde son derece tedbirli hareket ettiklerini, koronavirüs salgınının yayılımını engellemek için üst seviye önlemleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Ali İhsan Ortahisar “Yetkili servis bakımlı ve yeni model araçlarla sunduğumuz Trabzon rent a car hizmetlerinde, müşterilerimizin sağlığı ve can güvenliği için kırmızı kodlu önlemler hayata geçirdik. Hem teslimat öncesi hem de arabalarımızın dönüşlerinde konusunda uzman ekipler tarafından arabalarımız yıkanıyor, özel dezenfektanlarla uygulama yapılıyor ve havalandırıldıktan sonra teslimata hazır hale getiriliyor. Müşterilerimizin en çok temas ettiği kapı kolları, direksiyon, konsol, vites topuzu, aynalar ve araç genelindeki butonlar her kiralama öncesi ve sonrası güçlü dezenfektanlarla temizleniyor. Teslimat ve iade işlemlerinde görev alan personelimiz düzenli olarak sağlık kontrolünden geçiyor, araç teslimatı ve iadelerde maske, eldiven, kişisel hijyen ve sosyal mesafeye duyarlı olarak hareket ediyor. Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nın yayınlarını dikkatle takip ediyor, personelimizi covid-19 hastalığını önlemeye yönelik yapılması gerekenler konusunda sürekli güncelliyoruz. Böylece hem kendi ekosistemimiz içinde hastalığın yayılmasını engelliyor hem de seyahat esnasında müşterilerimizin can güvenliğini garanti altına alıyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Türkiye’de büyülü doğası, yemyeşil ormanları ve serin ırmaklarıyla ünlü Karadeniz’in en canlı şehri Trabzon’a uçakla seyahat edip Trabzon Havalimanı’nda rent a car hizmeti alarak Karadeniz’in olağanüstü güzellikteki yaylaları ve muhteşem plajlarında unutulmaz bir tatil yapmayı planlıyor ya da iş seyahatiniz için araç kiralama rezervasyonu yaparak Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde iş toplantılarınıza güvenli ve konforlu bir otomobille gitmek istiyorsanız www.trabzoncar.com web sitesini ziyaret ederek 7/24 rezervasyon ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Üstelik en avantajlı Trabzon rent a car fiyat avantajları, kesintisiz yol yardım hizmeti ve 1600 araçtan oluşan zengin bir filo yanı sıra oto kiralama sektörünün profesyonellerinden oluşan uzman bir ekiple, yolculuğunuza premium bir dokunuş katabilirsiniz.

Trabzon Car Rent A Car Kesintisiz Rezervasyon ve İletişim Bilgileri

7/24 Rezervasyon ve İletişim Hattı: +905306831000
E-Posta: info@trabzoncar.com
Web Sitesi: www.trabzoncar.com
Adres: Trabzon Havalimanı İç Hatlar Gelen Yolcu Terminali, Konaklar Mahallesi, Ortahisar 61010
Merkez / Trabzon TÜRKİYE

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@