Oltu Tesbih

Tesbihler insanlık tarihinin en köklü aksesuarlarından birisidir.

Hayat - Yaşam 22.07.2020, 17:07 25.07.2020, 12:47
Oltu Tesbih

Tesbihler insanlık tarihinin en köklü aksesuarlarından birisidir. Pek çok toplumda dini kaidelerle kullanılan teşbihler, İslamiyet’te de temel olarak zikir çekmek, Allah’ın adını anmak için kullanılır. Fakat sadece bundan ibaret değil.
Özellikle değerli taşların kimyasal özellikleri, tıbbi faydaları keşfedildikten sonra insanlar tedavi amaçlı da teşbihlerden yararlanmışlardır. Çeşitli materyallerden imal edilen teşbihler, eğer orijinal malzemeden ve el işçiliği olursa çok daha değerli hale gelmektedir.
Oltu tesbih adından da anlaşılacağı gibi Oltu taşından yapılmaktadır. Ülkemizde de Erzurum civarından en değerli Oltu taşları çıkmakta, bu yüzden yüksek kaliteli Oltu teşbihler üretilmektedir. Üretilen modeller, 33’lük ve 99’luk olarak kullanıcılarla buluşmakta, parmaklarda yer bulmaktadır.
Her Zevke Uygun Oltu Tesbihler

Oltu tesbih , modellerinin yapıldığı Oltu taşının rezervleri az, çıkarılması zordur. Bu yüzden maliyet olarak çoğu türe göre maliyetleri biraz yüksektir. Özellikle gümüş ve altınla birlikte işlenen Oltu tesbih çeşitleri çok daha değerli hale gelebilmektedir. Ülkemizde Dergah Tesbih adlı firma, uzun süredir bu alanda ürünler sunmakta, en güzel Oltu tesbih modellerini kullanıcılarla buluşturmaktadır.
Firmanın sayfasından ulaşabileceğiniz modeller onlarca farklı alternatif sunuyor. Her birisi özel tasarım olan modelleri kendiniz için tercih edebileceğiniz gibi özen gün ve gecelerde hediye amaçlı da kullanabilirsiniz. Farklı renklerde, işleme detaylarında ve tasarımlardaki modelleri arasından günlük kullanım ürünleri alabileceğiniz gibi tamamen el işçiliği, eşi olmayan koleksiyonluk olarak da tercih edebilirsiniz.
Oltu Taşı Tesbih Nerede Satılır?
Onlarca farklı Oltu tesbih modeli arasından isterseniz isme özel sipariş verebilirsiniz. Firma, kişiye özel tesbih üretimi de yapıyor. Bu sayede üzerine isim, slogan, mesaj işleyebilir, hediyelerinizi çok daha özel hale getirebilirsiniz.
Firmanın sayfasına www.dergahtesbih.com adresinden ulaşabilir ve seçeneklerden herhangi birisini tercih edebilirsiniz. Bütün siparişleriniz ücretsiz kargo ile adreslerinize ulaştırılmaktadır. Ödemelerinizi bankamatik kartları, kredi kartları, havale veya kapıda ödeme şeklinde yapabilirsiniz. Taksit seçeneklerinden yararlanarak ödeme planınızı kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Kolay iade ve değişim olanaklarından faydalanabilir, satış öncesi ve sonrası bütün merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Birinci sınıf kalitede hammaddeden, el emeği ile yapılmış özel seçeneklere sahip olabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@