Köpeklerin Eğitimi Ne Kadar Zaman Alıyor?

Köpeğiniz ile olan ilişkinizi geliştirmek ve ortak bir dil konuşmak için köpeğinizi eğitebilir veya uzman kişi veya kurumlar tarafından eğittirebilirsiniz.

Hayat - Yaşam 22.05.2020, 00:10 22.05.2020, 22:26
Köpeklerin Eğitimi Ne Kadar Zaman Alıyor?

Farklı amaçlarla sahiplenmek istenen köpekler, insanların en yakın dostları arasında yer almaktadır. Sahiplenme açısından sıkça tercih edilen bu hayvanlar, ilgi, sevgi ve alaka istemektedir. Sorumluluğu kabul etmeniz durumunda köpeğinize uygun bir barınma, yeme-içme, ilgi ve sevgi göstermeniz gerekiyor. Tabi ki bu süreç sadece sizin feragat edeceğiniz bir süreç değil. Köpeğiniz ile olan ilişkinizi geliştirmek ve ortak bir dil konuşmak için köpeğinizi eğitebilir veya uzman kişi veya kurumlar tarafından eğittirebilirsiniz.

Aynı yaşam alanını kullanacağınız köpekleriniz ile temel kurallar çerçevesinde yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz. Bunun en klasik örneklerinden biriside köpeğin tuvalet eğitimine sahip olmasından geçmektedir. Köpek sahiplenmek isteyen kişilerin en büyük sorunları arasında yer alan tuvalet eğitimleri, köpek eğitim merkezi tarafından uygun fiyatlarla verilebilmektedir. Bunun yanı sıra bu kurumlarda köpeğiniz için daha farklı komut eğitimleri aldırabilir, arkadaşlığınızı ve iletişim ağınızı yükseltebilirsiniz.

Profesyonel kişiler tarafından verilmesi gereken bu eğitim süreci, yaşamınızı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Bilinçsiz ve deneyimsiz kişiler tarafından verilen eğitim, köpeğinizin travmatik anılar yaşamasına neden olabilir, aranızdaki uyumu tamamen ortadan kaldırabilir. Bunun için alanında deneyimli ve referansı bol olan eğitim merkezlerini seçmenizde fayda var.

Köpek Eğitimleri

Köpek eğitimlerinin en çok tercih edildiği dönem, 2-6 aylık dönemler arasındadır. Köpek eğitimini etkileyen birçok farklı faktör bulunmaktadır. Her köpekte farklılık gösteren eğitim süreleri, bu kriterler doğrultusunda belirlenmektedir. Bunlar:

  • Köpeğin yaşı ve cinsi
  • Köpeğin karakteri
  • Verilecek olan eğitim
  • Uygulanan eğitim metodu
  • Eğitim verecek olan kişinin deneyimi

Köpeğinize neyi öğretmek istediğinize bağlı olarak değişen bu eğitim süreleri, uzman kişilerce daha kısa süreye çekilebilmektedir. Köpek eğitim fiyatları da verilecek olan eğitim çeşidine göre değişmektedir.

Her ne kadar köpek yaşı eğitim için önemli olsa da, köpeğe her yaşta birtakım komutlar öğretilebilir. Sabır ve sevgi ile verilebilecek olan bu eğitim sonunda köpeğiniz, 'otur', 'kalk' veya bunun gibi kısa ve net komutları öğrenebilir. Bu komutlarda ortak dili konuşmanıza ve daha iyi anlaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Yorumlar (1)
Mehmet Yanık 4 ay önce
Çok güzel bilgiler verilmiş
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@