Kadınlardan Kadınlara Özel Kadın Dergisi

Kadınların Çok İşine Yarayacak Özgün İçerikler Sitesi: Kadın Dergisi

Hayat - Yaşam 26.05.2020, 13:30 26.05.2020, 12:49
Kadınlardan Kadınlara Özel Kadın Dergisi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’de bir üniversite tarafından yapılan araştırmaya göre dünya üzerindeki internet kullanıcılarının %49’unu kadın kullanıcılar oluşturuyor. Kadın kullanıcıların neredeyse tamamına yakını günde en az bir kere kadınlara özel internet sitelerinden birini ziyaret ediyor.

Türkiye’de de durum pek farklı değil. Kadınlar yalnızca alış veriş sitelerini değil, kendilerine faydalı içerikler yayınlayan, püf noktaları, ipuçları barındıran özgün içerikler yayınlayan internet sitelerini ziyaret ediyor.

KADIN DERGİSİ

Kadın Dergisi isimli internet sitesi 2019 yılında yayın hayatına başlayan ve kısa sürede kadınların oldukça işine yarayan özgün içerikler yayınlayan bir internet sitesidir. Adından da anlaşılacağı üzere Türkiye’deki kadın internet kullanıcılarına faydalı içeriklerin bulunduğu Kadın Dergisi sitesinde birbirinden trend kategorilerde içerikler yayınlıyor.

Bu kategorilerden bazıları şöyle;

  • AŞK
  • SAĞLIK
  • MODA
  • BAKIM
  • MAKYAJ
  • BURÇLAR
  • BEBEK VE ÇOCUK
  • DEKORASYON
  • ÖRGÜ & DANTEL

Yukarıda sıraladığımız kategorilere ek olarak Derya’nın Mutfağı isimli özel bir kategori de bulunuyor.

KADIN İÇİN GEREKEN HER ŞEY!

Kadınların ihtiyaçlarına göre tasarlanan sitede kategorilerde özenle seçilmiş. Aşk, sağlık, moda, bakım, makyaj, burçlar, bebek ve çocuk, dekorasyon, örgü, dantel gibi bir çok kategoride kadınların çok işine yarayacak içerikler bulunuyor.

MİSYONU OLAN BİR KADIN SİTESİ!

Kadınlar üzerine yayın yapan yüzlerce hatta binlerce web sitesi bulunuyor ancak çok azının bir misyonu var. Kadın Dergisi misyonu olan bir kadın sitesi. Sitede yayınlanan “Erkek egemen dünya ve ataerkil bir toplumda. “Kadına dair ne varsa, size aktarmaktan mutluluk duyuyoruz! Amacımız; Daha bilinçli ve eğitimli kadınlarımızın olduğu, çağdaş bir toplum seviyesine erişmek. Kadın Dergisi olarak bizim misyonumuz, toplumu ayakta tutan en önemli etkenlerin kadınlarımız olduğunu hatırlatmak ve insanlarımızın bu bilince erişmesini sağlamak. Kadının yüceltilmediği ve köle olarak görüldüğü hiç bir toplum, tarih sahnesinde ayakta kalamamıştır.” İfadelerine yer veriliyor.

DERYA’NIN MUTFAĞI İLE PİŞİRİN!

Derya’nın Mutfağı isimli özel kategori de kadınların pek zorlandığı ‘ne pişireceğim?’ yada ‘nasıl pişireceğim?’ sorunu da çözüme kavuşuyor.

Kinoa tariflerinden, derin dondurucuda yiyecekler nasıl saklanır bilgisine, İçli köfte nasıl yapılır tarifinden, evde mocha nasıl yapılır bilgisine kadar birçok faydalı ve eğlenceli içerik kadınları bekliyor.

Yemek pişirirken salonunuzun dekorasyonu ile ilgili aydınlatıcı bilgilere ulaşabilirsiniz. Günlük burç yorumlarınızı okurken, modayı yakından takip edebilirsiniz. Bakım ve makyaj ile ilgili ipuçlarını okurken, örgü ve dantel modellerine de göz atabilirsiniz. Derya'nın Mutfağı isimli özel bölümü 48 yaşındaki Öğretmen Derya Candan hazırlıyor. Derya Candan aynı zamanda KadınDergisi.com'un Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de üstleniyor. 3 çocuğu olan idealist bir anne Derya Candan. Kadınlar için yapılan özel çalışmalara ve etkinliklere katılıyor. 

Yakın zamanda Youtube Yemek Kanalı projesi ile ekranlarda da olacak.  Youtube kanalının hazırlıkları devam ediyor.

KADROSU KADINLARDAN OLUŞUYOR!

‘Kadınların halinden en iyi kadınlar anlar’ sözü vardır. Büyük ölçüde doğrudur. Kadın Dergisi’nin yazar kadrosu ve yönetimi tamamen kadınlardan oluşuyor. Yani kadınların okuyacağı, faydalanacağı içerikleri yine kadınlar hazırlıyor.

TRENDLERİ KAÇIRMAK İSTEMEYENLERİN TAKİP ETTİĞİ SİTE!

Almanya’nın 9 ülkede yaptığı araştırmaya göre, 2020 ve 2021 yılları modanın ve trendin en çok değiştiği yıllar olma özelliği taşıyor.

Sonuç itibari ile kadınların takip ettiği, içerikleri ile bilgilendiği, her gün kadınlara özel makaleler ve faydalı içeriklerin yayınladığı kadın sitesi tam da kadınlara göre bir sitedir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@