İstanbul’da Yaşayan Çiftgeziyor Dünya Turuna Çıkıyor

Gezmek… Kendine yeni bir şeyler katmak… Gezerek dünyayı ve kendini keşfetmek…

Hayat - Yaşam 12.08.2020, 15:28 21.10.2020, 21:53
İstanbul’da Yaşayan Çiftgeziyor Dünya Turuna Çıkıyor

Gezmek… Kendine yeni bir şeyler katmak… Gezerek dünyayı ve kendini keşfetmek… Birçoklarımızın hayalini kurduğu ancak hayata geçiremediği şeyler. Biz hayallerimizi ertelerken bu hayalleri yerine getiren ve dünyaya katkı sunan insanlar mevcut. Bizler metropol içine sıkışıp işten-eve; evden-okula rotasını benimserken birileri hem çalışıyor hem de rotasını hem güneşe döndürüyor. Bunlardan birisi de Instagram’dan tanıdığımız ve paylaşımları ile hepimizin içini ısıtan Çiftgeziyor hesabı.

Burak ve Buse, Instagram hesaplarında (Instagram.com/Ciftgeziyor) gezip gördükleri yerleri paylaşarak insanlara keşfedilmemiş yerleri sunuyor ve kamp ve doğa ile ilgili detaylı bilgiler vererek hepimizin hayalini kurduğu o gezgin yaşantıyı önümüze seriyor. Peki, gerçekten de hem çalışmak hem de gezgin olmak mümkün mü? Gelin bu soruyu biz değil, çiftimizin hayatı sizler için cevaplasın.

Rotayı Geniş Tutmak

Elazığlı olan Burak Aykurt (29) ile Lüleburgazlı Buse Ayrancıoğlu Aykurt (26) İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da çalışan ve aynı zamanda eğitim alarak kendilerini daha da geliştiren çift Burak ve Buse işlerini online olarak sürdürüyor. Online olarak sürdürdükleri işleri nedeniyle zamanlarının büyük çoğunluğunu doğada geçiriyorlar. Yalnızca karada değil, suda ve havada da!

Burak ve Buse E-Ticaret Uzmanı. Aynı zamanda Sosyal Medya Uzmanlığı da yapan çift Yazılım Mühendisliği de okuyarak işleri ile ilgili pek çok alanda kendilerini geliştiriyor. Kendileriyle birlikte bu işi yapan kişileri de geliştirmeyi hedef edinen çiftimizden Burak, Ticaret Odaları ve İhracatçılar Birliği gibi yerlerde oldukça kapsamlı E-Ticaret eğitimleri veriyor. Burak ve Buse çifti, Çift Geziyor isimli bir Instagram hesabına sahip. Burada hatırı sayılır bir takipçi kitlesine sahip olan çift işlerini online ortamda yürüterek takipçilerine bu hayran olası hayatlarından kareler sunuyor.

“Dünya Turuna Çıkmak İstiyoruz”

Burak ve Buse ayçiçeğinden ilham aldıklarını söylüyor. “Daima güneşe dön” yaşam felsefesini benimseyen ve bu felsefeyi de ayçiçeğinden alan çift yüzlerini daima güneşe dönmek istediklerini dile getiriyor. “Yaşayacak başka bir doğamız yok” diyen Burak ve Buse doğada daha çok zaman geçirmenin yollarını aramıyor, yaratıyor.

Çiftin gelecek planları da işlerini online ortamda sürdürmek ve işleri devam ederken dünya turuna çıkmak. “Dünya turu için sponsor arayışımız devam ediyor” diyen çiftin meslekleri de günümüzde bir hayli değerli ve ilgi çekici. Burak ve Buse E-Ticaret Uzmanı. Aynı zamanda Sosyal Medya Uzmanlığı da yapan çift Yazılım Mühendisliği de okuyarak işleri ile ilgili pek çok alanda kendilerini geliştiriyor.

Burak ve Buse’nin yakın gelecekteki hedefi ise işlerini tamamen online ortamlar üzerinden icra ederek dünya turuna çıkmak. Dünya turları için sponsor arayışında olan Burak ve Buse, Instagram hesaplarında ve blog sayfalarında gezip gördükleri yerleri paylaşarak insanlara keşfedilmemiş yerleri sunuyor. Çiftimiz kamp ve doğa ile ilgili detaylı bilgiler sunarak hiç kamp yapmamış kişilerin de kamp yapmasına yardımcı oluyor. Öyle ki gittikleri her şehirde takipçileri onları misafir ederek onlarla vakit geçiriyor. Takipçileri ile güzel ilişkiler kuran çifti gittikleri bölgenin yöre insanları ya gezdiriyor ya da yöresel gıdalardan ikram ederek etkili bir kültür alışverişi imkanı yaratılıyor. Bir sponsor ile birlikte dünyayı gezmek istediklerini söyleyen çifti pek çok ülkeden kişi takip ediyor ve ülkemizi görmeye geliyorlar.

“Gördüklerimiz Çok Üzücü”

Özellikle yaşanan küresel pandemi, insanların doğaya yüzünü dönmesine neden oldu. Günümüzde pek çok insan kamp yapmak ya da gezmek için doğaya gidiyor. Ancak bunları yaparken arkalarında bir hayli iz bırakıyorlar!

Buse ve Burak doğada yalnızca ayak izlerinin kalması gerektiğini savunuyor ve gördükleri karşısında çok üzgün olduklarını dile getiriyor. Olanı kabullenmek yerine değiştirmek gerektiğini düşünen çift gittikleri yerlerde çöp toplama etkinlikleri düzenliyor. Sosyal medya hesaplarından bu etkinlikleri takipçileri ile paylaşıp onları da çöp toplamaya davet ediyor ve hep birlikte çalışarak doğaya katkı sunuyorlar! Siz de hem onların rotasını görmek, hem gelecekte gidecekleri o eşsiz yerleri keşfetmek, hem de doğadan insanların bıraktıkları kötü izleri silmek için çiftimizi takip edebilir ve onların etkinliklerine katılabilirsiniz: Instagram.com/Ciftgeziyor

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@