İdis İşitmeden Türkiye Alzheımer Derneğine destek!

Türkiye’nin önde gelen işitme merkezlerinden İDİS, Türkiye Alzheimer Derneği ile yürütülen işbirliği çalışmaları çerçevesinde toplumda Alzheimer konusunda farkındalık yaratmak amacıyla hazırlanan “Sadan Hanım” adlı sinema filminin destekçilerinden oldu.

Hayat - Yaşam 24.09.2020, 13:48
İdis İşitmeden Türkiye Alzheımer Derneğine destek!

İDİS İşitme Sistemleri Pazarlama Müdürü Reha Tunca, “Türkiye Alzheimer Derneği ile yaptığımız iş birliğinden dolayı çok mutluyuz. İşitme sağlığının korunması, insanların iyi işitmesi ve iyi bir hayat yaşamaları İDİS İşitme olarak en temel önceliğimiz. Bugün birçok bilimsel çalışma işitme kaybı ve yol açtığı sosyal izolasyonun demans (bunama) riskini artırdığını göstermekte. Biz de İdis olarak demansa karşı farkındalık çalışmaları yürüterek toplumu bilgilendirmeye çalışıyoruz. Amacımız bunamaya giden sessiz yolda erken tanı ve tedavinin önemine dikkat çekmek” dedi.  

 İstanbul, Türkiye, 24 Eylül 2020. Türkiye’nin önde gelen işitme merkezlerinden İDİS tarafından yapılan açıklamada, Türkiye Alzheimer Derneği tarafından yürütülen farkındalık çalışmalarında bu hafta gösterimi başlayan  “Sadan Hanım” adlı filmin sponsorlarından biri olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan İDİS Pazarlama Müdürü Reha Tunca; “Yürüttüğümüz farkındalık kampanyalarına bir yenisini daha ekliyoruz: Bugün başta Lancet olmak üzere birçok bilimsel çalışma işitme kaybı ve yol açtığı sosyal izolasyonun demans riskini artırdığını göstermekte. Biz de İDİS olarak demansa karşı farkındalık çalışmaları yürüterek toplumu bilgilendirmeye çalışıyoruz. Amacımız demansa giden sessiz yolda erken tanı ve tedavinin önemine dikkat çekmek” dedi. 

Reha Tunca; “Destekçilerinden biri olduğumuz bu filmde sevgili Sadan Ünüvar’ın Alzheirmer ile mücadelesine çok değerli oyuncuların oyunculuklarıyla tanık olma imkanı bulacağız. . Ünlü oyuncu Canan Ergüder’in Sadan Ünüvar’ı canlandırdığı filmin müziğini Candan Erçetin seslendirmekte. Filmin yönetmeni ve aynı zamanda Sadan Hanım’ın damadı olan Göksel Gülensoy, filmin geçmişten geleceğe bir duygu yükü taşıyacağını belirtirken, hepimizin anne ve babalarımızın kıymetini daha iyi anlayacağımızı da vurguluyor” dedi. 

İDİS Pazarlama Müdürü Reha Tunca; Lancet tarafından yayınlanan araştırmada işitme kaybının “bunamaya karşı değiştirilmesi mümkün olan en büyük risk faktörü” olduğunu aktardı. “İDİS İşitme olarak özellikle 65 yaş üstü bireylerin ilerleyen yaşlarına rağmen aktif bir hayat sürmeleri, izolasyon, depresyon ve bunama gibi bunamaya yol açacak risklerini önlemeye yardımcı olmaya gayret ediyoruz. Beyinle duymayı sağlayan brain hearing teknolojisine sahip işitme cihazlarımız ile işitme sağlığını korumaya destek olmak için çalışıyoruz. 

Türkiye Alzheimer Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Barış Topçular da konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bilişsel olarak uyarılmanın en kolay yolu işitebilmektir. İşitme kaybı tedavi edilmediğinde kişi toplumdan uzaklaşarak kendini izole eder. Yalnızlaşma daha hızlı yaşlanma sürecini ve demansı tetikler. Bu nedenle de işitme kaybını yakından takip edebilmek için 65+ bireylerin yıllık işitme testlerini yaptırmalarını önemsiyoruz .” dedi. 

İDİS İşitme Hakkında 

Demant Grubu 100 yılı aşkın global tecrübesi, 130’dan fazla ülkedeki faaliyetleri, yüksek teknolojili ürünleri ve fark yaratan kalite anlayışıyla Türkiye’deki bireysel kullanıcılarına yüksek hizmet kalitesine odaklanmış İDİS İşitme Merkezleri ve iş paydaşları olan bayi ve distribütörleriyle tüm  dünyada olduğu gibi  işitme sağlığı alanında hizmet sunmaktadır. 

İDİS ile, Türkiye çapında 12 ilde işitme merkezleriyle işitme sağlığı alanında tam kapsamlı hizmet sunulmaktadır. İDİS İşitme Merkezleri, insanların daha iyi duymalarına ve daha iyi bir hayat yaşamalarına yardımcı olma misyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir. 

Daha fazla bilgi için www.idis.com.tr 

Türkiye Alzheimer Derneği  Hakkında 

 Türkiye Alzheimer Derneği Türkiye’de Alzheimer konusunda faaliyet gösteren bir uzmanlık derneğidir. Derneğin faaliyetleri arasında hastalıkla ilgili farkındalık çalışmalarının yürütülmesi, hasta gündüz bakım evlerinin kurulması ve yönetilmesi, bakıcı eğitimlerinin verilmesi, evde bakım hizmetleri, hastalar ve bakım verenler için sosyal faaliyetlerin organizasyonu  yer almaktadır.  

Daha fazla bilgi için: www.alzheimerdernegi.org.tr 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@