Geri sayım için hazırlanın, BBC Earth ile uzaya gidiyoruz

Belgesel düşkünlerini yer altı dünyası, hayvanlar alemi ve doğal hayatınen ilginç ve özel anları ile buluşturan BBC Earth, şimdi de uzayın derinliklerini keşfe davet ediyor.

Hayat - Yaşam 25.08.2020, 11:28
Geri sayım için hazırlanın, BBC Earth ile uzaya gidiyoruz

 Eylül ayında ekranlara gelecek “Horizon: Hayata Dönen Plüton” belgeseli, güneş sisteminin en uzak gezegeninde gerçekleştirilen inanılmaz keşifleri, bilim insanlarının kendi anlatımlarıyla ele alıyor. “Anomali: Uzayda Bermuda Üçgeni” belgeseli ise seyricilerini uzayın heyecan verici gizemini çözmeye çağırıyor.

Horizon: Hayata Dönen Plüton

Yapım, Plüton'un güneş sisteminin kıyısındaki bir buz küresiyken, uzaylı yaşam formunun var olabileceği bir gezegene dönüşünün inanılmaz hikâyesini konu alıyor. 1930'da keşfedilen Plüton ve beş uydusu dünyadan 5,6 milyar kilometre uzakta yer alıyor. Belgesel, onlarca yıldır hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediğimiz Plüton’a gönderilen Yeni Ufuklar uzay aracı tarafından yapılan inanılmaz keşifleri, bilim insanlarının kendi ağzından anlatımıyla ekranlara taşıyor. Yapım, 20 Eylül Pazar günü saat 21:45’de BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

Anomali: Uzayda Bermuda Üçgeni

Uzayın heyecan verici ve karmaşık esrarını bilimsel bir mercek ile keşfetmeye hazırlanın. Yerden 200 kilometre yukarıda büyüleyici bir gizem saklı ve Uluslararası Uzay İstasyonu onun içinden geçerken garip şeyler olmaya başlıyor; astronotlar gözleri önünde yanıp sönen ışıklar görüyor, uydular kontrolden çıkıyor. Şimdi bu alan büyüyor ve yoğunlaşıyor. Bunun sadece uzaydaki araştırmalar için değil, yeryüzündeki yaşam için de felaketlere yol açacak potansiyel etkileri var. Dünyamıza her gün daha da yaklaşan bu gizeminin büyüleyici hikâyesi 27 Eylül Pazar günü saat 21:50’de BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

BBC Earth’te Eylül’de öne çıkan iki diğer yapımsa şehir hayatından kaçıp doğa ile iç içe yaşayan insanların ilginç hikayelerini ele alan “Ben Fogle: Vahşi Yaşama Dönüş” ve doğa olaylarının ne kadar yıkıcı ve kudretli olabileceğini olağanüstü karelerle anlatan “Dünyanın En Şiddetli Hava Koşulları: Kameraya Yakalananlar”

Ben Fogle: Vahşi Yaşama Dönüş (2x6)

Maceracı Ben Fogle, modern yaşamın koşuşturmacasına sırt çeviren ve dünyanın en ücra köşelerinde yeni hayat kuran insanları yeniden ziyaret ediyor. Kanada yabanında boz ayı rehberliği yapan eski savaş muhabiri için işler nasıl gidiyor? Ya da Georgia bataklıklarında orman Tarzan’ına dönüşen eski şehir işçisi için? Peki geçirdiği trajik kazadan sonra Avustralya'da hortumların en çok görüldüğü bölgesine taşınan adam? Ben, onlarla ilk karşılaştığından bu yana yaşadıkları zorlukları dinleyip bu dikkat çeken karakterlerin hayatındaki değişimleri öğreniyor. Yapım, 23 Eylül Çarşamba günü saat 22:00’de BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

Dünya'nın En Şiddetli Hava Koşulları: Kameraya Yakalananlar (3X1)

Program, yurtdışında yaşayan veya tatil yapan İngilizlerin filme aldığı, dünyanın en şiddetli hava olaylarının inanılmaz hikâyelerini ve dehşet verici görüntülerini içeriyor. Bu sezon rekor kıran bir siklonun Güney Pasifik adalarını yerle bir edişi, yıkıcı bir felakete yol açan bir yanardağ patlaması ve ABD’yi vuran Sandy Kasırgası'nın korkunç etkileri ekrana geliyor. Gezegenimizin olağanüstü hava olaylarına yakalanan insanların kamera ya da telefon çekimleri ile gerçek hayat deneyimlerinin yansıtıldığı yapım, 4 Eylül Cuma günü saat 22:00’de BBC Earth ekranlarında seyircisiyle buluşacak.

BBC Studios Hakkında:

Global bir içerik şirketi olan BBC Studios, BBC Group'un ticari bir iştirakidir. Nisan 2018'de BBC Worldwide ve BBC Studios birleşmesiyle kurularak içerik finansmanı, geliştirme, üretim, satış, markalı hizmetler ve yan kuruluşlar olarak hizmet vermeye başlamıştır. BBC Studios’un ödüllü programları, çok çeşitli tür ve uzmanlık alanlarında yapılmakta olup uluslararası düzeyde tanınmaktadır. İngiltere'de yedi, dünyadaki diğer dokuz ülkede üretim merkezleri ve ortaklıkları dahil olmak üzere, dünya genelinde 22 pazarda ofisi bulunmaktadır. BBC Studios, yıl içerisinde toplam 2.500 saat içerik sağlamaktadır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@