En İyi İletişim İçin Sohbet Odaları

Geçmişten günümüze insanlık pek çok şey keşfetmiştir. Ateş ve tekerlekle başlayan bu keşfetme süreci uçan arabalara uçaklara kadar gelmiştir.

Hayat - Yaşam 12.06.2020, 22:58
En İyi İletişim İçin Sohbet Odaları

Geçmişten günümüze insanlık pek çok şey keşfetmiştir. Ateş ve tekerlekle başlayan bu keşfetme süreci uçan arabalara uçaklara kadar gelmiştir. Bu keşfedilen şeylerden biride internettir. İnternet başlarda askeri amaçlar için ABD tarafından 2.Dünya Savaşı sırasında bulunmuştur. Daha sonra tüm dünyaya yayılmıştır. Zamanla savaşın bitmesiyle askeri amacından çıkıp her amaçla kullanılmaya başlanmıştır. Bu kullanımlardan biride chat’dir. İnsanlar birbiri ile internet üzerinden takma adlar ile konuşmaya başlamıştır. Birçok insanın bir arada bulunduğu sohbet odaları oluşturulmaya başlanmıştır. Bu sohbet odalarında insanlar sohbet ederek etkileşim içinde kalmışlardır. Bu Chat olayı yaklaşık 30 yıl etkisini devam ettirmiştir. Zamanla bu platformlar büyümüştür. Haliyle gelişen teknoloji ile insanların birbirini görmesi kolaylaşmıştır.

Sohbet Odaların da Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sohbet odalarında 5-1000 kişi arasında insan bulunmaktadır. Bu insanların çoğunu tanımanız imkansızdır. Bu yüzden sohbet ederken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle güvenlik açısından gerçek isminizi ve soyadınızı söylemeniz sakıncalı olabilmektedir. Bunun yanında adres ve telefon gibi size ulaşılabilecek iletişim araçlarını vermemeniz çok iyi olacaktır. Çünkü iyi niyetli olan kadar kötü niyetli olan insanlar da bulunmaktadır. Bu yüzden bu tarz bilgileri vermemek en doğrusudur. Bu platformlarda engelleme seçeneği de bulunmaktadır. Gerekli durumlar da insanların size mesaj atmasını engelleyebilmektesiniz. Bu yüzden sizi çok sık rahatsız eden birini fark ettiğinizde hemen engellemeniz çok iyi olacaktır. Hiçbir sorun yaşamak istiyorsanız tanıdığınız kişilerle grup oluşturmanız çok doğru bir karar olacaktır. Eski platformlara kıyasla bunu yapmak çok kolaydır.

Sohbet Odalarına Nasıl Girebilirim?

Eski zamanlar da sohbet odaları girilmesi çok kolay yerlerdi. Ancak günümüzde bu biraz kısıtlandı. Eski platformlarda sohbet odalarında sohbet etmek için platforma kaydolup herhangi bir yere girip bunu yapabiliyordunuz. Ancak günümüzde bunu birinin daveti veya sizi eklemesiyle sağlayabilmektesiniz. Bazı yeni platformlarda ise her grubun kendi kodu bulunmaktadır. Bu kodu yazarak gruba girebilmektesiniz. Bunun yanında bazı yeni platformlarda da kod yerine link ile girmek mümkündür. Bu link genelde 12-24 saat geçerlidir. Linkin açıldığı saatten belirlenen saate kadar gruba girebilmektesiniz.

Sohbet etmek için ziyaret edebilirsiniz; https://www.turksohbet.net/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@