Elektronik Sigara ile Sigara Bırakılır mı?

Normal sigaraların çıkardığı duman ve bu dumanın kokusunu verdiği rahatsızlar tartışılmazdır.

Hayat - Yaşam 06.09.2020, 09:40
Elektronik Sigara ile Sigara Bırakılır mı?

Dumansız olduğundan dolayı normal sigaralara öre daha az zararlı olan e- sigaralar sigara tiryakilerinin olmazsa olmazlarından iris haline gelmiştir. Normal sigaraya birebir benzerlik gösteren elektronik sigaraların tek farkı duman yerine buhar oluşturmaları ve buhardan çıkan hoş ve egzotik kokulardır. Sigara içen kişiler sigaraya olan bağımlılığını en aza indirmek ve sigara içerken alışkanlık haline getirdiği el ve ağız harekelerin gidermek için sigarayı ya hayatlarından tamamen çıkarmak zorundalar ya da elektronik sigara kullanarak bunu en aza indirmeye çalışıyorlar. 

E-sigara bırakma sürecinizde elektronik sigara ve benzeri ürünleri kullanarak u süreci daha da kolaylaştırabilirsiniz. Çünkü aniden sigarayı hayatınızdan çıkarmak sizin bir süre sonra bu bağımlılığınızdan uzaklaştırmak yerine sigaraya olan bağımlılığınızı daha da pekiştirmektedir. Hatta bırakmadan önce tükettiğiniz sigaranın iki katını içmeye başlayacaksınız. Bu nedenle sigarayı yavaş yavaş hayatınızdan çıkarmayı tavsiye ediyoruz.

Elektronik Sigara Nasıl Olurda Normal Sigarayı Bıraktırır

Normal sigaraların çıkardığı duman ve bu dumanın kokusunu verdiği rahatsızlar tartışılmazdır. Ancak e-sigaralar duman oluşturmazlar tam aksine meyve aromalı duman oluştururlar. İşte sigara tiryakilerin e-sigara kullanarak sigarayı bırakmaları da sigaranın çıkardığı duman ve egzotik kokulardır.

E- sigara tüketen bir kişi meyve aromalı kitlerin tadı ve kokusun bir süre sonra alışıp seveceği için normal sigaranın dumanı ve kokusu ona tiksindirici gelecek ve içe istediğini azaltacaktır.  E- sigara likitleri elma aromalı çilek aromalı, vanilya aromalı gibi meyve özlerinden yapıldıklarından dolayı tüketildiğinde bu meyvelerin kokusu öncelikle ağzınızı sonra da dışarı nefesinizle verdiğiniz dumanla birlikte çevreyi sarar.  

E- sigaranın Zararları Nelerdir?

E-sigara kullanımını başlıca nedenler sigarayı bırakmak ve verdiği zararlardan korunaktır. Öte yandan kapalı ve açık her türlü mekânda e-sigara içimine izin verilmektedir. Bu duru da e- sigaraya olan talebin artmasına neden oluyor.  Ayrıca normal sigaralara göre daha hesaplı olması k çevreye kötü koku yaymaması ve ağzınızda acımsı bir tat bırakmaması gibi pek çok nedene bağlı olarak da e- sigara tüketiminin arttığın görmekteyiz.

E- sigaranın yararları kadar zararları da tartışılıp araştırılıyor. Kimi ne de olsa o da sigaradır mutlaka zararı vardır deyip geçse de sigara kullananların büyük bir bölümü dumansız olduğundan dolayı bu sigaranın normal sigaralara göre daha az zararlı olduğunu bilincindedir. E- sigaranın en büyük tehlikesi patlayıp yangı çıkarabilme riskinin yüksek olmasıdır. 

E- sigara cihazı üretilirken yapılan hata ve sorunlardan kaynaklı olarak cihazlarını patlayabilir. Ayrıca bu sigarayı normal sigaralar gibi ağınızdan düşürmemeyi hayal ediyorsanız kesinlikle bu doğru değildir. Çünkü çalışan batarya bir süre sonra ısınıp patlayabilir. Ayrıca buharlaştırıcı mekanizmasında oluşan sorunlarda patlamaya ve yangına sebep olabilir.

Bu nedenle güvenilir markaların ürünlerini tercih edin ve mümkün olduğunda dengeli tüketmeye özen gösterin. En kaliteli markaların e-sigara ve likit fiyatları türleri ve fiyatları için https://elektroniksigarashop.org/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@