Drama Eğitimi Çocukları Başarıya Götürüyor!

Tozlu Sahne Harbiye Genel Sanat Yönetmeni ve aynı zamanda tiyatro ile drama eğitmeni olan Pınar Kartalmış, Yaratıcı Drama Eğitimi’nin çocuk eğitiminde önemli yer tuttuğuna dair açıklamalarda bulundu.

Hayat - Yaşam 23.01.2020, 09:46 23.01.2020, 15:36
Drama Eğitimi Çocukları Başarıya Götürüyor!

Türk Çin Kültür Derneği’nin faaliyetlerinden olan, Çin Yaşam Enerjisi Hizmetleri, ilk başta Çin Astrolojisi seminerleri kapsamında başlayıp daha sonra Feng Shui Eğitimleri olarak da devam eden bir program halini aldı. Bu eğitimler ve seminerlere çeşitli kurum ve kuruluşlarında rağbet göstermesiyle birlikte eğitimler kurum dışına da taşınarak evlerde ve ofislerde yılın enerjisinin yayılması, değerlendirilmesi, konumlandırılması gibi çeşitli hizmetleri de bünyesine kattı.

Derneğin Çin Astrolojisi ve Feng Shuidanışanı Ceren Sakin, 2020 yılında bizleri nelerin beklediğine dair şu açıklamaları yaptı.

Su Sektörleri Dikkat Etmeli;

4 Şubat 2020 tarihinde Çin takvimine göre Fare yılına gireceğimizi belirten Sakin, 2020 yılını sembolize edecek iki element olduğunu söyledi. Bunlar gökte Yang metal ve yerde Yang su faredir. İki elementin yaptırım gücünün hem yüksek hem de agresif olacağını söyleyen Sakin, insanların ideolojilerine ulaşmada daha fazla çatışma ve şiddete başvurmayı sergilediklerine tanıklık edebileceğimizi belirtti.

Özellikle gemi sektöründe bazı sıkıntılar olması muhtemel olduğunu söyleyen Ceren Sakin, bunun sebebininYang metal elementinin büyük metal kütleleri temsil ettiğini ve suyun üzerinde olup toprak desteği olmadığı için çıkabilecek sorunlara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti.Sakin, “Su taşkınları, şiddetli yağmurlar, Tsunami gibi doğal afetlere bu şiddetli doğa olaylarına suyun sebep olmaktadır. Suyun toprağı da ele geçirmesi sonucunda; toprak kaymaları, çığlar, madencilik kazaları, bina çökmeleri ve depremler de ne yazık ki 2020’nin gündemi olabilir.” dedi.

60 Yıllık Döngüler Önemli İpuçları Veriyor;

Elementler Hsia yani Çin Takvimine göre 60 yılda bir aynı element dizilimine gelmektedir. 2020 yılı da bu 60 yıllık döngünün başlangıcı olacaktır.60 yıl önceki olaylar incelendiğin de 2020 yılında İstanbul’daki kanal projesi, Hong Kong’daki iade kanunun kabul edilmesi ile gösterilerin başlamasının da bir tesadüf olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Para 2020’de Hangi Sektörlere Gülümsüyor?

Sakin, elementlerin sektörler üzerindeki etkilerine baktığında, enerji, enerji üretimi, restoranlar ve eğlence sektörlerini kapsayan ateş elementinin bu yıl bu sektörler üzerinde refah etkisi yaratacağını belirtmektedir. Gayrimenkul, arazi geliştirme, madencilik, sigorta, bilgisayar yazılımı ve teknoloji sektörlerini kapsayan toprak elementi ise bu sektörlerin bu yıl para konusunda şanslı olacağını bizlere göstermektedir. En zengin sektörlerden olan sanayi ise metal elementine aittir ve bu yıl ki durumuna baktığımızda bu sektör 2020 yılında aktif ve üretken olacaktır.

2020’de Şanssız Sektörler Neler?

Sakin, bu sene şansız olacak sektörler su ve ağaç elementlerine aittir. Bu sektörler ise nakliye, su ürünleri, seyahat acenteleri, spa ve iletişimi içermektedir.

Kişisel olarak harita oluşturmak isteyenleri seanslarına davet eden Ceren Sakin 2020 yılına dair açıklamalarına herkese iyi yıllar, sağlık, mutluluk ve bereket dileyerek son vermektedir.

"Kamu Gündemi mobil uygulamalarını indirerek yeni ilanlardan ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. IOS uygulaması (hazırlanıyor) veya Android Uygulaması yeni yayınlanan ilanlardan ve son dakika gelişmelerden haberdar olmanız için cep telefonunuzda olması gereken tek uygulamadır. Aynı zamanda Kamu Gündemi'ni twitterfacebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@