Botoks ve Brotoks Farkına Dikkat!

Botoks uzun yıllardır sağlık endüstrisinde kullanılıyor. Estetik alanında da en çok uygulamalardan biri haline gelen toksin uygulamaları, özellikle üst yüz bölgesinde tercih edilen bu uygulama kadınlar gibi erkeklerin de tercih ettiği uygulamalar arasında.

Hayat - Yaşam 12.08.2020, 17:36
Botoks ve Brotoks Farkına Dikkat!

Dr.Ayran,''Erkeklerdeki botoks uygulaması kadınlardan daha farklıdır. Kadında kaşlar daha kavisli görünürken erkeklerde daha düz ve mimiklerin tamamen kaybolmadığı dokunuşlar tercih edilir.''dedi.

Dr.Meltem Ayran sözlerine şöyle devam etti;''Botoks zannedildiği gibi herkesin dikkatini çeken kişiyi çok farklı gösteren bir uygulama değildir. Doğru yapılırsa, kişiye taze, dinlenmiş bir görünüm kazandırır. Bugün birçok işadamı, üst düzey yönetici botoks yaptırmaktan çekinmiyor hatta kişisel bakım rutinlerine bu uygulamayı eklemiş durumda.Sadece üst yüz bölgesi değil, aşırı çalışan çene kaslarının küçültülmesinde, yüz şekillendirmede, terleme tedavisinde, yüzdeki asimetrilerin düzeltilmesinde de botoks kullanılır.''diye belirtti.

Dr.Ayran,''Kalıcılık süresi 3-6 ay arasında değişir. 4 ayda bir yapılması tavsiye edilir.''diye ifade ederek, ''Botoksa başlama yaşı ne olmalıdır ? sorusunun cevabı ise bazı kişilerin genetik olarak ciltaltı yağ dokusu azdır ve ince kırışıklıklar daha yoğun olur. Bazen 20’ li yaşlarda göz çevresinde, kaşarasında kırışıklıklar derinleşmeye başlar, işte bu durumda botoksa erken başlamak, kırışıklıkların derinleşmesini engeller ve yaşlanmayı da erteler.Botoksun bir ilaç olduğu unutulmamalı ve bu konuda eğitim almış tecrübeli hekimler tarafından uygulanılması gerektiği hatırlanmalıdır.''dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@