Bebek Odası Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek odası temizliğinde en önemli şey kullanacağınız malzemelerin bebeğinize zarar vermemesine özen göstermelisiniz.

Hayat - Yaşam 28.01.2020, 01:44 05.05.2020, 07:20
Bebek Odası Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlık ve hijyen açısından oldukça büyük bir yer tutan bebek/çocuk odası temizliği, itinayla ve hassas bir şekilde yapılmalıdır. Bu yazımızda bebek odası temizlenirken temizlik firmaları tarafından uygulanan bazı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

Bebek odası temizlikleri çocuklarımızın hassas bünyeleri bulunmasından ve mikrop, bakterilere daha kolay maruz kalabildiklerinden dolayı oldukça önem arz etmektedir. Bebek odalarını doğru ve hijyenik bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir.

Eşya ve oyuncaklar ile mikrop ve bakteri yuvası olan çocuk odaları, bağışıklık sistemi tam olarak gelişmeyen çocuklarımızda önemli sorunlara yol açabilmektedir. Daha sağlıklı bir ortamda çocuk yetiştirmek için belirli aralıklar ile çocuk odalarını temizlemeniz gerekiyor.

Bebek odası temizliğinde ilk olarak bebeğinizi odada bulundurmamaya özen göstermelisiniz. Temizlik için kullanmış olduğunuz kimyasal maddeler çocuklarınıza zarar verebilmektedir.

Temizlik konusunda bir diğer husus ise temizlik malzemelerini çocuğa uygun yani kokusuz, renksiz ve bunun gibi sağlık sorunlarına yol açmayacak türden seçmenizde fayda var.

Çocuğunuzun daha sağlık bir gelişim gösterebilmesi için, bu odanın mümkün oldukça sade olmasına özen göstermelisiniz. Halı ve perde seçimlerine dikkat etmeli, toz tutan ürün almaktan uzak durmalısınız.

Bebek odası temizliğinde en önemli noktalardan birisi de oda havalandırmasıdır. Bebek odasını en az günde 2 kez havalandırmalısınız. Ayrıca nemlendirici kullanabilir, fakat duvarları ayda bir kez nemli bez ile silmelisiniz.

Bebek Odası Temizliği Aşamaları

Bebek odası temizliğinde kullanacağınız malzemelerin bebeğinize zarar vermemesine özen göstermelisiniz.

Doğal yöntemler ile temizlemenizde fayda olan bebek odasında, sirke veya limon yağından yararlanabilirsiniz.

Temizlik sırasında ilk olarak halı ve zemin temizliğine özen göstermeniz gerekiyor. Süpürge yardımı ile toz ve pislikleri ortadan kaldırabilir ardından vileda ile güzelce temizliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Mobilya ve bebek yatağını temizlerken, yumuşak ve mikro fiber özelliği bulunan bir bez ile baştan sona güzel bir temizlik yapmalı, mobilyaları cam sil yardımıyla silmelisiniz.

Özellikle pislik birikme oranı yüksek olan dolap üstü ve yatak altı gibi yerleri daha itinayla temizlemeye özen göstermelisiniz. Cam ve kapıları da bez yardımı ile sildikten sonra odayı bir güzel havalandırmanız yeterlidir.

Bebeğinizin sağlığı için düzenli temizlik yapmaya özen gösterin.

Kaynak: Ankara temizlik şirketleri

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@