Astrolojide En Zeki Görünen Yükselen Burçları

Hayat - Yaşam 11.08.2020, 11:26
Astrolojide En Zeki Görünen Yükselen Burçları

Hava burçları astrolojide entelektüel zeka ve mantık ile ilişkilendirilir. İkizler, Terazi ve Kova burcu yükseleni astrolojide dıştan en mantıklı ve zeki görünen burçlardır.

İkizler Burcu Yükseleni

İkizler burcu yükseleni olan insanlar heyecanlı kişilerdir ama çabuk sıkılırlar, kolay sinirlenir hemen sakinleşirler. Orijinal bir kişilikleri ve yapıları vardır, sanata, edebiyata, bilime ve mantığa önem verir ve bu konularda yetenekleri vardır. Fikir ve düşünce insanı olan yükseleni boğa olanlar insanlar ile anlaşma ve konuşma konusunda oldukça iyidirler hatta bu yönden onlara uzman dahi denebilir.

Birden Fazla Sevgilisi Vardır

Hedeflerinde kararlıdırlar ve dengeli bir iradeye sahiptirler bu nedenle son derece başarılı insanlardır ne kadar başarılı olacağını kimse tahmin edemez ama beklentileri aşan oranda başarı hedefini yakalarlar. İnsanlarla konuşma ve anlaşma yetenekleri aşk hayatlarında geçerli olan özellik değildir, aşk hayatları bir hayli dalgalı olan İkizler burcu yükseleni kişiler birden fazla sevgili ile aynı anda beraber olurlar.

Çok Çabuk Sıkılırlar

İş hayatlarında ise çabuk sıkılmalarından dolayı hareketli ve sıkılmayacakları işleri tercih ederler çünkü sıkıcı işler asla bir İkizler’e göre değildir.

 • Zeki ve pratiktirler
 • Havai bir yapıları vardır ve insandan çabuk bıkarlar
 • Hemen fikir değiştirirler
 • Sabırsız bir kişilikleri vardır
 • Yalan söylemekten çekinmezler
 • Dedikodu yapmaya bayılırlar
 • O kadar hareketlidirler ki konuşurken dahi elleri ve ayakları oynar.

Çift Karakterlidirler

Fiziksel özelliklerine gelince; uzun, ince vücutlu, uzun kollu ve uzun bacaklıdırlar. Gözleri mavi, yeşil ya da eladır, tenleri buğday tonundadır, parmakları ve yüz yapıları ince uzundur. Yakın dostluklar kuramazlar bu yüzden sıkı dostları yoktur. İkizler burcu yükseleni kişiler sınırlandırılamaz, buna izin vermezler, her şeye karşı ilgi duyarlar, fikir tartışmaları için her an hazırdırlar, çift karakterlidirler bu nedenle herhangi bir konuda karara varmak onlar için nerede ise imkansızdır, davranışlarını önceden tahmin etmek mümkün değildir bunu kendileri dahi yapamazlar.

Terazi Burcu Yükseleni

Herkes ile uyum sağlayan anlaşamadığı insan bulunmayan, en sevimli ve en içten insanlar Terazi burcu yükseleni olanlardır. Aşırı duygusal olmalarının da etkisi ile çevresinin vereceği her fikir ve düşünceden çok çabuk etkilenir, dürüst ve yalan söylemeyi bilmezler, her şeye iyimser bir gözlükten bakarlar, kötülük onlar için var olmayan bir olgudur asla yapmacık olamazlar oldukları gibi davranırlar.

Genellikle Başarı için Çok Çalışırlar

Olumsuz tek yönleri kararsız kişilikleri ve olaylara ya da konulara bambaşka bir yerden bakmalarıdır.

 • Yetenek
 • Yaratıcılık
 • Adalet gibi duyguları gelişmiştir
 • Çekici
 • Yakışıklı
 • Sakin

Dış görünüşe önem veren yükseleni terazi olanlar yetenekli ve yaratıcı özelliklerinden dolayı sanata, resme, heykele ve müziğe karşı düşkündür, yetenekli olmalarına rağmen girdikleri işlerde genellikle başarısız olurlar.

Şeytan Tüyleri Vardır

Sosyal yaşama ve kendi zevklerine düşkün kişilerdir her zaman bir toplum içinde istedikleri ilgiyi çekerler. Terazi burcu yükseleni olan kadınlar oldukça çekicidir erkeklerinde ise yakışıklılık ön plana çıkmıştır. İnce, şekilli ve uzun vücut yapıları, siyah saçlı, buğday tenli, yüzü oval ve yüz hatları açık dikkat çekici fiziksel özelliğe sahiptirler. Giyime ve güzelliğe önem veren yükseleni terazi olanlarda şeytan tüyü vardır herkesin dikkatlerini üzerinde toplarlar.

Aşırı Yalan Söyleyebilirler

Paraya, mala ya da mülke değer vermeyen Terazi burcu yükseleni olan kişiler cömertlikleri ile de dikkat çekerler. Etrafında hakim olan barış ve denge ortamının bozulmasından nefret ederler, çok fazla söz verir ve çoğu zaman sözlerini yerine getirmez ve aşırı yalan söyleyebilirler bu konuda hiçbir çekinceleri yoktur. Aşk hayatlarında verici taraftır, sevdiğine her şeyini verebilir ilk gördüğü insan ile evlenme kararı alacak kadar da cesur ve sezgileri kuvvetli biridir.

Kova Burcu Yükseleni

Kova burcunun en önemli özelliği olan dürüstlük Kova burcu yükseleni insanlar içinde geçerlidir, içten ve idealist bir yapıları vardır, bağışlayıcı karakterdedirler. Saf ve temiz yürekli insanlardır bu özellikleri nedeni ile bazı zamanlar yanlış anlaşılırlar. Sanata özellikle de edebiyat ve müziğe karşı eğilimleri vardır, bu konuda ciddi anlamda yeteneklidirler ve bilimsel yazılara da çok dikkatlidirler ve takip ederler.

Sağlam Dostturlar

Çabuk sinirlenen bir yapıları olmasına karşı kin tutmaz ve çabuk affederler bu özelliklerinden dolayı sağlam dostturlar.

 • Güler yüzlü
 • Nazik
 • Neşeli
 • Keyifli

Sürekli pozitif bir kişiliğe sahiptirler. Akıl ve yaratıcılık ile donatılan ve oldukça orijinal kişilikleri bulunan yükseleni kova olanlar insanlara daha fazla faydalı olmak için sürekli yeniliklerin ve gelişmelerin peşinden koşar.

Tek Düze Monoton Yaşamdan Sıkılırlar

Aklına son derece güvenen Kova burcu yükseleni insanı başkalarının fikirlerini kesinlikle beğenmez, duyguları değil mantığı onlara yön verir. Arkadaşlığa çok önem verir, özgürlüğüne düşkündür, tek düze monoton bir yaşamdan sıkılırlar. En güvendikleri konu akıllarıdır, başkalarının aklına ihtiyaç duymadan yaşamak için uğraşırlar, öğrendiğini paylaşan insanlardır, öğrenme merakı onları başarıya iter, bekledikleri desteği ya da sevgiyi alamazlarsa dünyaya küserler.

Sevdiği Kişiye Hemen Bağlanır

Fiziksel olarak güçlü bir vücuda sahiptirler, orta boylu ve hafif toplu kişilerdir, uzun yüzlü, gri ya da yeşil gözlü, kızıl saçlıdırlar, yüz hatları son derece düzgün ve biçimlidir. Evini ya da ilgi alanını çok kolay değiştiren bir yapıya sahip olan Kova burcu yükseleni insanı sevdiği kişiye hemen bağlanır ama asla duygularının esiri olmaz çünkü aşk peşinde koşan biri değildirler aile bağları güçlü ve annelerine hayrandırlar, sevdiği ile dost olmak onlar için önemlidir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@