Anıl Uzun Yorumluyor: Yeni Normalde Yaşam - Seyahat Tutkunları Ne Yapacak?

Anıl Uzun, Antalyalı bir seyahat tutkunu ve sevdikleriyle seyahatlere çıkmayı çok seviyor.

Hayat - Yaşam 11.12.2020, 17:38 20.12.2020, 23:31
Anıl Uzun Yorumluyor: Yeni Normalde Yaşam - Seyahat Tutkunları Ne Yapacak?

Anıl Uzun, Antalyalı bir seyahat tutkunu ve sevdikleriyle seyahatlere çıkmayı çok seviyor. Kısacası hayattan en iyi şekilde zevk almayı biliyor ama mart ayında herkes gibi seyahat yasağı gelince o da herkes gibi bir süre bu tutkusuna ara vermek zorunda kaldı. “Bir boşluğa düştüm” diyor. Hayatımın hiçbir döneminde bu kadar uzun süre seyahat etmeden durmamıştım, insan her şeye alışıyor, evde olmaya alışmadım diyemem ama yasaklar kalkar kalmaz bir an önce seyahat etmek istiyorum.” diye ekliyor.

Çocukluğundan beri seyahat eden Anıl Uzun, 2007 yılında profesyonel olarak seyahat etmeye başladı ve çıktığı gezilerin notlarını tutmaya başladı ve bir gezi günlüğü oluşturdu. O zamandan beri seyahat ederek para kazanıyor. Yaklaşık 13 yıldır pek çok gezi türünde seyahat ediyor ve bu seyahatlerden elde ettiği gelirle geçimini sağlamaya çalışıyor.

Anıl Uzun, COVID gelene kadar Çin Seddi, Taj Mahal, Amsterdam, Cancun, Ipanema, ve Kuzey ülkelerine seyahatlerde bulundu ve başkalarıyla paylaşmak için hikayeler topladı. Rutin bir şekilde kendisine rotalar oluşturdu ve bu rotaları blogunda ve sosyal medya hesaplarında başkalarıyla paylaştı. Yıllık planlarını bir yılda 20 ülkeyi ziyaret edecek şekilde oluşturdu ve bir ayda iki ülkeyi gezecek şekilde seyahat rotaları oluşturdu.

Mart ayından beri evinde olan Anıl Uzun "Bu normal değil" diyor. Eve kapandıktan sonra, her şey bitince yeni bir seyahat planlayacağını düşünerek ve yeni nesil seyahat yollarını bulmak için arayışlara başladığını söylüyor. "Benim birçok fikrim var" diye ekliyor. "Kendi kendime maskemi veya yüz siperliğimi hiç çıkarmayacağım diyorum" diye ekliyor, ben zaten çok seyahat ettiğim ve kalabalık yerlerde Çin'de, özellikle çok toz ve hava kirliliği olan yerlerde, maske takmaya alışkınım diye avutuyorum kendimi”.

Ayrıca "e-pasaport olacak mı, olmayacak mı?" diye de soruyor. Pandemiden sonra birden özgürce dolaşamayacağını düşündüğünü, seyahat yasağının ülke ülke kaldırılacağını söylüyor. Ayrıca uzun süre parti yapmanın mümkün olmayacağını düşünüyor, “bu yüzden Ibiza'yı seyahat planlarımdan sildim” diyor. Gümrüklerde uzun kuyruklarda göçmenlik hizmetleri için bekleyen insanlar için de bir çözüm yaratılacağını düşündüğünü söylüyor.

Anıl Uzun, iş amaçlı seyahat edenlerin seyahat tutkunlarından önce uçmaya başlayacağını söylüyor. Dolayısıyla, kendisi seyahat etmeden önce seyahat eden insanların ne yaptığını, havalimanlarında nasıl davrandıklarını ve yeni normalde düzenlemelerin ne olacağını göreceğini düşünüyor.

“Bütün her şey bittiğinde bile seyahat ederken ekstra dikkatli olacağım ve bir yolculuğa çıkmadan haftalar ve hatta aylar öncesinden planlamaya başlayacağım.” diyor. “Seyahate çıkmadan önce COVID-19 olmadığımı kanıtlamam gerekeceğini tahmin edebiliyorum. Ayrıca vize süreçleri daha karmaşık hale gelecek diye düşünüyorum, belki vize başvurularımızı aylar öncesinden yapmamız gerekecek. Ve bir de uymak zorunda kalacağım karantina kuralları. Herhangi bir yere seyahat ettiğimde en azından bir ay karantinada kalacağım. Gittiğimde 14 gün, döndüğümde 14 gün. Sürekli maske ve eldiven takacağım, termal kamera taramalarından geçeceğim ve sosyal mesafeyi sıkı bir şekilde uyacağım. Bu şekilde anlatınca yeni normal oldukça canımızı sıkacakmış gibi geliyor kulağımıza, sanırım öyle olacak. Ama seyahat etmek için tüm bunları yapmaya değeceğine eminim. Seyahat etmeyi çok özledim. " diye bitiriyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@