Halkbank'tan kaçırılmayacak kredi fırsatı:6 ay geri ödemesiz 100 bin TL kredi

Halkbank, kadın girişimcilere özel 100 bin TL 6 ay geri ödemesiz kredi vereceğini açıkladı. Ancak bazı şartları bulunuyor. İşte Halkbank'tan 6 ay geri ödemesiz kredi alabilmek için yapmanız gerekenler...

Gündem 10.11.2021 - 22:10 10.11.2021 - 22:10 Mustafa Çokyaşar

Güçlü Türkiye’nin Güçlü Kadınları için “Önce Halk, Sonra Bankayız”  sloganıyla yola çıkan Halkbank, yeni bir kredi kampanyası duyurusunda bulundu. İlk defa iş kuracak ya da işini kurmuş Kadın Girişimcilere finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla “Kadın Girişimci Kredi” paketi sunuluyor.

Kimler yararlanabilir?

Mal ve hizmet üretimi, serbest meslek ya da ticari faaliyete yönelik yeni bir işyeri açmak isteyen ya da bir iş fikrine dayalı olarak faaliyet gösteren gerçek kişi /tüzel kişi işletme sahibi Kadın Girişimciler bu kampadan yararlanabiliyor.

Kampanya kapsamında işini kurmuş olan kadın girişimciler için azami 100 bin TL, yeni iş kuran kadın girişimciler (6 aydan kısa süredir faaliyette bulunan) için ise azami 50 bin TL kredi almak mümkün.

Kredinin vade sayısı kaç?

Kredi vadesi; azami 6 ay Anapara Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam azami 36 Ay’dır. 

Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil ediliyor

Ayrıca kampanya kapsamında Kadın Girişimcilere mevcut kredi limitleri kapsamında asgari 5 bin TL KMH ve asgari 5 bin TL Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ Kart/Paraf Business Kart/Paraf Esnaf Kart) limiti tanımlanmakta ve kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden Havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmamaktadır.

Kampanya ile ilgili detaylı bilgiye Halkbank şublerinden “Kadın Girişimci Kredi Paketi" adıyla ulaşabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@