Halkbank Sizin Yerinize 2. El Araç Alıyor! İstediğiniz Zaman Küçük Taksitlerle Ödeyerek Araç Sahibi Olun!

Halkbank düzenlemiş olduğu 2. el araç finansmanı ile birlikte vatandaşın araç hayallerini gerçekleştiriyor. Bu süreçte bankaya küçük taksitlerle ödeme yaparak araç sahibi olabilirsiniz.

Finans 06.08.2021 - 16:20 12.08.2021 - 15:22

 Pandemi döneminde ortaya çıkan üretim sıkıntıları, döviz kurunun birden fırlaması ve ortaya atılan çeşitli spekülasyonlar nedeniyle araç fiyatları neredeyse ev fiyatlarını geçti. Özellikle sıfır araç satın almak pek çok kişi için bir hayal olmuşken bu süreçte vatandaşlar ikinci el araç bakmaya başladılar. Ancak ikinci el araçlarda da durum pek farklı değil. Bu süreçte ikinci el araç fiyatları sıfır araçlarla yarışmaya başladı.

Pandemi döneminde ve havaların ısınması ile birlikte araç satın almak isteyen vatandaşın sayısının bir hayli fazla olduğu belirlendi. İkinci el araç almak isteyen vatandaş banka kredi kampanyalarını, düşük faiz seçeneklerini araştırmaya başladılar. Bununla birlikte bankalar çeşitli finansman seçenekleri sunarken özellikle kamu bankası olan Halkbank harekete geçtiğini duyurdu.

HALKBANK GÖRÜLMEMİŞ TAŞIT KREDİSİ ÖZELLİKLERİNİ AÇIKLADI

Halkbank tarafından hazırlanan yeni kredi kampanyasının detayları banka tarafından yapılan bir yazılı açıklama ile ortaya çıktı. En fazla 48 aya kadar vade seçeneğinin bulunduğu belirlendi.

Satın alınan araç banka aracılığı ile alınacak ve ardından müşteriye belirli taksit ödemeleri karşılığında verilecek. Banka üzerinden ikinci el araç almak isteyen vatandaşın bankanın kasko seçeneklerini değerlendirmesi ise zorunlu olacak.

Halkbank ikinci el araç kredisi için faiz oranı ise geri çekildi ve yüzde 1.50 olarak açıkladı. Banka aracılığı ile almak istediğiniz aracı seçip bankaya bildirmeniz gerekiyor.

Çekilecek kredi tutarının miktarına bağlı olarak araç fiyatlarının kasko değeri üzerinden artmasının ardından vade seçeneği de azalıyor. Halkbank kredi sonrasında hayat sigortası yaptırma zorunluluğu vermiyor.

HALKBANK ÖDEME YAPACAKLARA KOLAYLIKLAR SUNUYOR

4-2

Halkbank tarafından hazırlanan kredi kampanyası ile birlikte ödeme yapacak olan vatandaşlara çeşitli kolaylıklar sunuluyor. Aylık eşit taksitli ödemeler yapılabileceği gibi 3 ayda bir yapılan eşit taksitli ödemeler de bulunuyor. Ekonomik açıdan sıkışan vatandaşlar için ise 3 ay ertelemeli ya da aylık erteleme seçenekleri bulunan ödeme planı hazırlanabiliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@