Halkbank o kredi kampanyasının süresini uzattı: 100 bin TL al 6 ay sonra öde!

Halkbank, 100 bin TL kredi alınması durumunda ödemeleri 6 ay sonra kabul edeceğini açıkladı. Ancak bazı şartları bulunuyor. İşte Halkbank'tan 6 ay geri ödemesiz kredi alabilmek için öncelikle kadın girişimci olmanız gerekiyor. İşte diğer şartlar...

Finans 17.11.2021 - 00:24 17.11.2021 - 01:25 Mustafa Çokyaşar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yeni girişimlere ve esnafa destekler kamu bankaları aracılığıyla devam ediyor. n Halkbank, bu kapsamda yeni bir kredi paketi hazırladığını açıkladı. Kredi kapsamında iş kurmak isteyenkadınlara, öz güven kazandırılması ve onların teşvik edilerek çalışma hayatına katılabilmesi amacıyla kredi paketi sunuluyor. İşte “Kadın Girişimci Kredi” olarak adlandırılan bu kredideki şartlar...

Mal ve hizmet üretimi, serbest meslek ya da ticari faaliyete yönelik yeni bir işyeri açmak isteyen ya da bir iş fikrine dayalı olarak faaliyet gösteren gerçek kişi /tüzel kişi işletme sahibi tüm kadınlara bu kampanya kapsamında kredi sunuluyor.

Kampanya kapsamında işini daha önce kurmuş olan kadın girişimciler için minimum 100 bin TL, yeni iş kuran ya da altı ay dan fazla olmamak üzere faaliye başlamış kadın girişimciler için ise minimum 50 bin TL kredi sağlanıyor.

Alınan kredi azami 6 ay Anapara Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam  36 Ay'a kadar yapılandırılabiliyor. 

Ayrıca bu kampanyadan yararlanarak kredi kullanan kadınlara mevcut kredi limitleri kapsamında asgari 5 bin TL Kredili Mevduat Hesabı ve en az 5 bin TL'lik Ticari Kredi Kartı tanımlanıyor. Dahası kadınlardan Havale, EFT ve FAST işlemlerinden ücret de alınmayacağı duyuruldu.

Kampanya ile ilgili detaylı bilgiye Halkbank şublerinden “Kadın Girişimci Kredi Paketi"ni sorarak öğrenebilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@