Halkbank Emeklilik Kredisi Açıklandı! 3 Ay Ödeme Yok 3 Ayda Bir Taksitli

Halkbank tarafından sağlanacak olan emeklilik kredisinde tüm detaylar belli oldu. Banka emekli olmak isteyecekler için sağlanacak olan tüm şartları ve kredi özelliklerini ilan etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Sosyal Güvenlik Kurumu ile kamu bankaları arasında imzalanan protokol kapsamında emeklilik kredisi sağlanacak. Emeklilik kredisi son hazırlanan yapılandırma kanunu kapsamında geçerli olacak. Borçlarını yapılandırarak emekli olmak isteyenler için ise çok özel fırsatlar sunulacak. 

HALKBANK EMEKLİLİK KREDİSİ DETAYLARI BELLİ OLDU

Halkbank tarafından sağlanacak emeklilik kredisi için kredi özellikleri duyuruldu. Bu kapsamda kredi kullanacak olan emekli adaylarına bir duyuru yayımlayan Halkbank, kredi başvurularının alındığını ilan etti. 

Bankadan emeklilik kredisi kullanmak isteyecekler için kimlerin kredi kullanabileceğine ilişkin "5510 sayılı Kanun 4/a - 4/b kapsamında bulunan, emeklilik/yaşlılık aylığına hak kazanmış ancak, birikmiş prim borçları nedeniyle yaşlılık aylığı/emeklilik maaşı bağlanamayan kişilerin, prim borçlarını ödeyerek emekliliğe hak kazanabilmeleri için SGK Emeklilik Kredisi hizmete sunulmuştur." açıklaması yapıldı. 

Emeklilik kredisi kullanacaklar için sağlanacak kredi limiti, kredilerin aylık faiz oranı ve yıllık maliyet rakamları ile geri ödeme planları aşağuda yer alıyor. 

Halkbank Emeklilik Kredisi Özellikleri

* Halkbank tarafından sağlanacak emeklilik kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.55 olarak uygulanacak. 

* Kredi geri ödemelerinde süreç 36 ay vadeye kadar uzayabilecek. 

* Geri ödemelerde isteyen emekli adaylarına 3 ay ödeme erteleme imkanı sağlanacak. 

* İsteyen müşteriler kredilerini aylık eşit taksitle isteyenler ise 3 aylık eşit taksitler halinde kullanacaklar. 

10.000 TL Emeklilik Kredisinin Maliyet Tablosu

emeklilik kredisi

KREDİ BAŞVURULARI İÇİN

Halkbank emeklilik kredisi için başvuru yapacak olan vatandaşlar başvurularını doğrudan banka şubesine yapmayacaklar. Emeklilik kredisi için ilk başvuru işlemleri SGK İl Müdürlüklerine yapılacak. SGK'ya yapılan başvuruların ardından oradan yazı alınacak. Alınan yazı sonrası banka şubesine gidecek olan vatandaşlar daha sonra kredilerini kullanabilecekler. 

HABERİ PAYLAŞ: