Yolda bulduğu 158 bin liralık çek ve senedi bakın ne yaptı

SİVAS'ta 48 yaşındaki Metin Gökay cadde üzerinde bulduğu 158 bin liralık çek ve senedi...

Haberler 15.10.2016, 16:19
Yolda bulduğu 158 bin liralık çek ve senedi bakın ne yaptı
SİVAS'ta 48 yaşındaki Metin Gökay cadde üzerinde bulduğu 158 bin liralık çek ve senedi Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne teslim ederek, 75 yaşındaki sahibi Yusuf Koçkaya'ya ulaştırılmasını sağladı.
Sivas'ın Divriği ilçesinde oturan Yusuf Koçkaya 4 gün önce traktör almak için kent merkezine geldi. Traktör alım işlemlerini tamamlayan Koçkaya, ilçeye dönmek için hazırlık yaparken, cebindeki zarf içinde bulunan 100 bin TL'lik çek ve 58 bin TL'lik senedi kaybettiğini fark etti. Koçkaya bunun üzerine gittiği yerlere bakarak zarfı aradı ancak bulamayınca ilçeye döndü.
Koçkaya'nın düşürdüğü zarfı olaydan bir gün sonra Atatürk Caddesi'nde bulan Metin Gökay, durumu Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne ekiplerine bildirdi. Gökay'dan zarfı teslim alan zabıta ekipleri yaptıkları araştırma sonunda çek ve senetlerin sahibi Koçkaya'ya ulaştı. 158 bin TL'lik çek ve senedi almak için Sivas'a gelen Koçkaya, zarfı bulan Metin Gökay'dan çek ve senetlerini teslim aldı.
Koçkaya, zarfı bulan Metin Gökay'a ve kendisine ulaşarak teslim almasını sağlayan Zabıta Müdürlüğü'ne teşekkür etti. Zarfı bulan Metin Gökay ise, akşam saatlerinde Atatürk Caddesi civarında bulduğu zarfı insaniyet namına Zabıta Müdürlüğü'ne teslim ettiğini dile getirdi. Zabıta Amiri Nazir Yıldız da, zabıtanın bulunmuş eşyaları korumak ve sahibine teslim etmekle yükümlü olduğu hatırlatarak duyarlı davranışından ötürü Metin Gökay'a ve emeği geçen zabıta memurlarına teşekkür etti.DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@