YKS baraj puanı kaç oldu? YKS sınav süresi değişti!

Salgın hastalık sebebiyle 2020 yılında yapılacak Yükseköğretim Kurumu Sınavında (YKS) bazı değişiklikler yapıldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada TYT, AYT ve YDT baraj puanının düşürüldüğü ifade edildi. Peki YKS baraj puanı kaç? 3. oturum şeklinde düzenlenecek sınavın süreleri değişti. İşte YKS sınavı detayları…

Haberler 25.06.2020, 12:52
YKS baraj puanı kaç oldu? YKS sınav süresi değişti!

Üniversite hayali kuran 2 milyondan fazla öğrenci 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak üniversite sınavına hazırlıklarını sürdürüyor. Koronavirüs sebebiyle tarihleri değiştirilen sınavın sisteminde de ÖSYM tarafından değişiklikler yapıldı. Öğrenciler sınavında 12. sınıfın ikinci dönem konularından muaf tutulacak. Peki YKS’de baraj puanı kaç oldu? İşte YKS sınavıyla ilgili yaşanan son gelişmeler….

YKS BARAJ PUANI KAÇ OLDU!

Yükseköğretim Kurulu yaptığı açıklamada bu yılla sınırlı olmak şartıyla baraj puanın TYT’de 150, AYT ve YDT’de ise 170 olarak değiştirildiğini  açıkladı. 

YKS SINAV SÜRESİ  DEĞİŞTİ!

ÖSYM Başkanı Halis Aygün yaptığı açıklamada Yükseköğretim Kurulunca alınan karar gereği, Temel Yeterlilik Testi (TYT)  için geçen yıl verilen 135 dakikalık sürenin, yalnızca bu yıl için 30 dakika daha ilave edilerek 165 dakikaya çıkarıldığını belirtti.

YKS OTURUMLARI NE ZAMAN SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

-Yükseköğretim Kurumu Sınavının ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 27 Haziran Cumartesi günü saat 10.15’te başlayacak Sınav toplam 165 dakika sürecek.

-İkinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) 28 Haziran Pazar günü saat 10.15’te başlayacak. Sınav için öğrencilere toplam 180 dakika verilecek.

-Üniversite sınavının son oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT) İSE 28 Haziran saat 15.45’te başlayacak adaylara sınav süresi olarak 120 dakika verilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@