Yılbaşı yaklaşıyor Hindi fiyatları da belli oldu

YILBAŞI sofralarının vazgeçilmez lezzeti olarak nitelendirilen hindiler, Kayseri’de satışa çıktı. Geçen yıl 100 TL’den satılan yılbaşı hindileri, bu yıl 130 TL’den alıcı buluyor.

Haberler 11.12.2016, 10:50
Yılbaşı yaklaşıyor Hindi fiyatları da belli oldu

(DHA) - YILBAŞI sofralarının vazgeçilmez lezzeti olarak nitelendirilen hindiler, Kayseri’de satışa çıktı. Geçen yıl 100 TL’den satılan yılbaşı hindileri, bu yıl 130 TL’den alıcı buluyor.


Hindi satıcısı Mustafa Demir, kendilerinin beslediği hindilerin fiyatlarının geçen yıla oranla çok fazla artmadığını söyledi. Hindi fiyatlarının, dişi-erkek olmalarına ve kilolarına göre belirlendiğini ifade eden Demir, şöyle dedi:


"Bu sene hindileri 120-135 liradan satıyoruz. Hindilerimiz canlı olarak 8- 10 kilo arasında. Hindilerimiz, kanatlarının altı sarı olduğu zaman yağlı, beyaz olduğu zaman yağsızdır. Hindi almak isteyenler tüylerinin düz, kanat altlarının sarı ve beyaz olmasına dikkat etsinler."
Yılbaşı hindilerini eşi ile birlikte yetiştirdiğini belirten Mustafa Demir, "Erkek ve dişileri ayrı yaylıma çıkarıyoruz. İkisinin lezzeti çok farklıdır. YHindiler yılbaşında genellikle dolma halinde pişiriliyor. Hindilerimiz, organik beslendiği için etleri de oldukça lezzetlidir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@