YGS kalemleri köy okullarına gönderilecek

MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde, YGS için ÖSYM tarafından adaylara dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşlar, AKUT Fethiye ekibi tarafından köy okullarındaki öğrencilere gönderilmek üzere toplandı.

Haberler 14.03.2017, 18:25
YGS kalemleri köy okullarına gönderilecek

Ergün TOS/FETHİYE (Muğla), () - MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde, YGS için ÖSYM tarafından adaylara dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşlar, AKUT Fethiye ekibi tarafından köy okullarındaki öğrencilere gönderilmek üzere toplandı.


AKUT Fethiye Ekibi, geçen pazar günü Fethiye'de YGS'ye giren üniversite adaylarına yönelik 'Kalemim köy okuluna' kampanyası başlattı. AKUT gönüllüleri, ilçedeki 9 okulda ellerindeki kutularla adayların sınavdan çıkmasını bekledi. Sınavdan çıkan adaylardan ÖSYM tarafından dağıtılan, içinde 2 kalem, silgi ve kalemtıraş bulunan kırtasiye kutularını, köy okullarındaki öğrenciler için bağışlaması istendi. AKUT gönüllüleri 1 saat süren çalışma sonucu 346 kırtasiye kutusu topladı.


"KALEMLERİN MANEVİ DEĞERİ VAR"


Taşyaka Mahallesi'ndeki AKUT Toplanma Merkezi'nde kampanyaya ilişkin açıklamalarda bulunan AKUT Fethiye ekip lideri Fatih Işık, toplanan kalemlerin manevi değer taşıdığını söyledi. Kalemlerin sınava giren adayların geleceklerini belirlediğini anlatan Işık,
"Malzemeler şimdi köy okullarındaki öğrencilere dağıtılacak. Bu kalemler belki onları üniversite sınavına taşıyacak, hatta daha da ileri gitmelerini sağlayacak. Bu nedenle önemli ve anlamlı olduğunu düşünüyoruz" dedi.


Kampanya fikrinin sınavdan hemen önce doğduğunu ve hiç duyuru yapma imkanları olmadığını aktaran Işık, "Bu ilk kampanyaydı. Sadece 9 okula kutu gönderebildik. Duyuru yapabilsek katılım çok daha yüksek olurdu. Bundan böyle düzenli hale getireceğiz. Herkesten destek bekliyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@