Yeni KHK ile 484 Akademisyen daha görevlerinden ihraç edildi

Olağanüstü hâl (OHAL) kapsamında bugün Resmi Gazete’de yayınlanan 669 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile yükseköğretim kurumlarında görevli 484 akademisyen ve 98 idari personel kamu görevinden çıkarıldı.

Haberler 29.04.2017, 23:57 29.04.2017, 23:58
Yeni KHK ile 484 Akademisyen daha görevlerinden ihraç edildi

Olağanüstü hâl (OHAL) kapsamında bugün Resmi Gazete’de yayınlanan 689 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile yükseköğretim kurumlarında görevli 484 akademisyen ve 98 idari personel kamu görevinden çıkarıldı.

Daha önceki KHK’lar ile görevden çıkarılan 18 akademisyen göreve iade edildi.

OHAL’in ilanından beri çıkarılan yedi KHK ile 5295 akademisyen ihraç edilmiş, bunlardan 113’ü bir başka KHK ile göreve iade edilmiş oldu.

KHK'da 3393 kişiye yönelik kamu görevinden ihraçlarla ilgili maddede şu ifadeler yer aldı:

"Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve ekli (1) sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır. Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmaz. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilir." (BirGün gazetesi)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@