Yasağa rağmen mahallede taziye çadırı kuruldu! Mahallelide koronavirüs çıktı!

Ülkemizde görünen koronavirüs salgını sebebiyle çeşitli önlemler ve tedbirler alınıyor. Tedbirlere rağmen, Van'ın İpekyolu ilçesinde muhtarın onayıyla kurulan taziye çadırı, 6 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasına sebep oldu. Taziyeye katılan kişiler mahallelerinde karantina altına alındı.

Haberler 05.05.2020, 23:32
Yasağa rağmen mahallede taziye çadırı kuruldu! Mahallelide koronavirüs çıktı!

Van'ın merkez İpekyolu ilçesine bağlı olan Ortanca Mahallesi'nde yasağa rağmen kurulan taziye çadırı, koronavirüsün yayılmasına sebep oldu. Yapılan sağlık taramalarında 2 ayrı aileden koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine tüm mahallede genel bir test yapıldı.

TAZİYE ÇADIRINA İZİN VEREN MUHTAR GÖREVDEN ALINDI

Yasağa rağmen taziye çadırının kurulmasına Muhtar Mehmet Nuri Yönten izin verdi. Mahallelide koronavirüs tespit edilmesinin ardından muhtara adli ve idari soruşturma başlatıldı ve Muhtar Yönten görevinden alındı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Van Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifade kaydedildi:

"Korona virüs tedbirleri kapsamında yasak olmasına rağmen taziye kuran vatandaşlar ve buna izin veren muhtar Mehmet Nuri Yönten hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmış, ‘görevi ihmalden' görevden alınmıştır. Ayrıca, kurulan taziyeye katılarak korona virüs testi pozitif çıkan vatandaşlarla temasta bulunan çok sayıda vatandaşın olduğu değerlendirilen Gövelek, Arıtoprak ve Karakoç mahalleleri de karantinaya alınmıştır. Mahallelerde sağlık ekipleri çalışmalarını sürdürüyor"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@