Web Sitesi Fiyat Tarifesi Nasıl Belirlenir?

Web sitesinin alım ya da satımının yapılması kapsamında farklı fiyatlarla karşı karşıya kalabilmek mümkün olabilmektedir. Bu tip fiyatlandırmaların çıkması site alım satım konusunda var olan koşulların herkes tarafından net bir biçimde bilinmemesidir.

Haberler 21.05.2020, 21:05
Web Sitesi Fiyat Tarifesi Nasıl Belirlenir?

Web sitesinin alım ya da satımının yapılması kapsamında farklı fiyatlarla karşı karşıya kalabilmek mümkün olabilmektedir. Bu tip fiyatlandırmaların çıkması site alım satım konusunda var olan koşulların herkes tarafından net bir biçimde bilinmemesidir. Bundan ötürü de web sitesinin değerleri de net bir şekilde hesaplanamamaktadır.  Ayrıntılar https://www.join.com.tr/web-sitesi-fiyat-tarifesi-nasil-belirlenir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

1.            Web sitelerinin günlük, haftalık ya da aylık olarak barındırdığı tekil ya da çoğul ziyaretçilerin sayısı sitelerin değerini etkilemektedir. Sayının artması sitenin değerini de katlamaktadır. Aynı zamanda Google Analytics bu tip rakamların sağlıklı bir şekilde ulaştırılması konusunda devreye girebilmektedir. Ziyaretçilere bağlı olan reklam gelirlerinin artması halinde de site değeri yükseliş içerisinde varlık gösterebilmektedir.

2.            Reklam gelirlerinin raporlu bir şekilde olması ve bu raporların uzun süreli olarak barındırılması site satışı esnasında artı bir konumda yer alabilecektir. Adsense hesapları kapsamında Google tarafından reklam gelirlerine dair ödemeleri kanıt olarak gösterebilmek de mümkün olabilmektedir.

3.            Web sitelerinin PageRank değerlerinin yanı sıra Dmoz değerlerinin olup olmaması, Alexa değeri ve yüksek Pagerank içeren sayfalardan backlink alınması da sitenin değerini olumlu yönde etkileyebilecek bir konumda varlık gösterebilmektedir.

4.            Web sitesinin alan adının akılda kalıcı olması ve ideal bir kelimden meydana getirilmesi de sitenin fiyatını bariz oranda etkileyen bir durum olarak tabir edilmektedir.

5.            Arama motorları kapsamında en sık aranılan anahtar kelimelerde üst seviyelerde olmak da fiyatı belirleyen ana hususlar arasındadır. Bu durumun site ziyaretçilerini ve trafiğini olumlu yönde etkileyeceğinden dolayı fiyatta da değişim görülebilecektir.

6.            Site kapsamında verilen reklam, backlink ve SEO masrafları da fiyatı olumsuz yönde etkileyebilecek olan bir kriterdir.

7.            Site içerisinde var olan içeriklerin özgünlük ve kaliteli olup olmadığı da fiyatı değiştirebilecektir. 

Daha fazla bilgi için  https://www.join.com.tr/      linkinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.join.com.tr/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@