Veli ve stajyerin kurduğu tuzak öğretmeni intihar noktasına getirdi

İstanbul Fulya'daki bir kreşte 3.5 yaşındaki öğrencisi D.K.'ya şiddet uygulayıp, taciz ettiği ileri sürülen sınıf öğretmeni Yasemin Aktaş, SABAH'a konuştu. İftiraya uğradığını belirten Aktaş,

Haberler 09.01.2017, 14:49 09.01.2017, 15:46
Veli ve stajyerin kurduğu tuzak öğretmeni intihar noktasına getirdi

İstanbul Fulya'daki bir kreşte 3.5 yaşındaki öğrencisi D.K.'ya şiddet uygulayıp, taciz ettiği ileri sürülen sınıf öğretmeni Yasemin Aktaş, SABAH'a konuştu. İftiraya uğradığını belirten Aktaş, ''Beni suçlamak için ailesi iki günlüğüne stajyer bir kızı görevlendirip beni videoya çektirmiş.

Ama videolarda hiçbir şey yok. Mahkemede de bu ortaya çıkacak. Bu iftirayla hayatımı kararttılar, tehdit ediliyorum, intiharın eşiğine geldim'' dedi.
İstanbul Fulya'da P. G. Bakımevi'nda yaşları 3 ile 7 arasında değişen çocukların sınıf öğretmeni Yasemin Aktaş'ın cinsel istismarına ve şiddetine maruz kaldıkları iddia edilmişti.

Geçen 20 Haziran'da 3.5 yaşındaki D.K.'nın ailesinin okula gelerek şikayette bulunmasıyla başlamış iddialar gündeme gelmiş aile öğretmenden şikayetçi olmuştu. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen Yasemin Aktaş adli kontrol şartıyla serbest kalmış, savcının itirazını değerlendiren bir üst mahkeme de serbest kalmasına hükmetmişti.

Önümüzdeki 23 Mart'ta görülecek duruşmada her şeyin ortaya çıkacağını söyleyen Yasemin Aktaş, kendisine iftira atanlara karşı dava açtı.

VİDEO ÇEKSİN DİYE STAJYER TUTTULAR

Yaşananları SABAH'a anlatan sınıf öğretmeni Yasemin Aktaş, iftiraya uğradığını söyledi. Aktaş, ''Çocuklarının hiperaktif olduğunu ve arkadaşlarına zarar verdiğini söyledim.

Daha sonra aile buna bozuldu. Bunu söyledikten bir süre sonra Esma K., kreşte stajyer olarak çalışmaya başladı. Daha sonra öğrendiğimiz üzere bu stajyer tacizde bulunduğumu iddia ettikleri D.K.'nın annesi Özden K.'nin tanıdığıymış.

Esma K., bizim kreşte iki gün çalıştı (17-19 Haziran) ve o iki gün boyunca beni videoya çekti. 3'üncü gün D.K., annesi Özden K. ve babası Bekir K. kreşi bastı. Ben o sıra okulda değildim. Apar topar kreşe çağrıldım. Gittiğimde baba Bekir K. beni odaya çekti ve videoları göstererek suçlamaya başladı.''Öğretmenler Haber

Yorumlar (1)
ömer 3 yıl önce
hayatın yalan karaktersiz ... neler yaptıgını herkes biliyor kimse inanmasın bu ahlaksıza
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@