Vatan Partisi heyetinden direnen PTT-SEN işçilerine destek

Vatan Partisi ve Öncü Gençlik İzmir İl Başkanlığı heyetleri, Bayraklı Posta Dağıtım Merkezi önünde 18 gündür direnen PTT-SEN işçilerine ikinci kez destek ziyaretinde bulundu.

Haberler 28.12.2020, 15:54
Vatan Partisi heyetinden direnen PTT-SEN işçilerine destek

“SENDİKALAŞMANIN ÖNÜNDE KİMSE DURAMAZ”

Vatan Partisi İzmir İl Sekreteri Levent ÖZCİĞER, yaptığı açıklamada “Vatan Partisi olarak sizlerin yanındayız. Anayasal bir hak olan sendikalaşmanın önünde hiçbir güç duramaz!” diyerek direnen PTT-SEN işçilerine destek verdiklerini belirtti. Özciğer, “Anayasa, milletin kararıyla oluşmuş bir yasadır. Bu yasaya karşı çıkılması kabul edilemez. Haklarınız iade edilmesi ve işe alınmanız için bütün çabamızla yanınızdayız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

ÜRETEN VE BAĞIMSIZ BİR TÜRKİYE VURGUSU

Vatan Partisi İzmir İl Örgütlenme Bürosu Başkanı Ali Erdem KÖZ, Türkiye’nin tek çıkış yolunun üreten ve birleşen bir mevzide olduğunu vurgulayarak, “Üreten, bağımsız bir Türkiye için öncelikle üreticinin, emekçinin kendini özgür hissetmesi gerekir. Sendika insanlık tarihinde büyük mücadelelerle kazanılmış bugün ülkemizde Anayasa ile korunmakta olan bir özgürlüktür” dedi. Köz, “Sendika temel bir haktır. Vatanın birliği ve huzurunu bozan hareketlere girmek ülkemizin bugünkü koşullarında süren tam bağımsızlık mücadelesini zedelemekte ve taşeron firmaya yakışmamaktadır” diyerek bu girişimin bütünlüğe zarar vereceğini ve bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini söyledi.

“İŞÇİ, EMEKÇİ HAREKETİ İLE KOL KOLAYIZ!”

Ziyarette konuşma gerçekleştiren Öncü Gençlik İzmir İl Başkanı Samet KUNT, “Bizler sadece üniversitelerde değil her alanda mücadele veriyoruz. Hepimiz işçi, emekçi çocuklarıyız. Her zaman emekçilerimizin, işçilerimizin yanındayız. Mücadelenizde sizlerle kol kolayız” diyerek direnen PTT-SEN işçilerine destek verdiklerini vurguladı. İşçilerin en temel hakkının sendikalı olabilmek olduğunu vurgulayan Kunt, “Sendikal haklar, emekçilerin en tabii haklarıdır. Burada da görüldüğü üzere taşeron çalışmanın zararlarını bugün de yaşıyoruz. Üreten, birleşen bir Türkiye kuracağız o yüzden Türkiye’nin çok büyük bir kesimini oluşturan işçi sınıfına yönelik bu tutumlar öncelikle Türkiye’ye zarar verir” dedi.

ÜRETİMİ ESAS ALAN ÇİZGİDE MÜCADELE

Öncü Gençlik İl Başkanı açıklamasını, “Ekonomik düzeyde de devam etmekte olan bir savaşın içindeyiz. Biz üreten insanımızı çalışmaya küstürürsek bundan taşeron şirketler de işveren de işçi de zarar görür. Bu yüzden Vatan Partisi olarak Üretim Devrimi programını, işçiden emekçiden yana bir tavırla önümüze koyuyoruz” diyerek bitirerek Vatan Partisi’nin ekonomi programının emekten ve emekçiden yana olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@