Ulaşım zammını eşekle protesto ettiler ama inerken de düştüler

BURSA Büyükşehir Belediyesi'nin kent içi ulaşıma yüzde 15'e varan zam yapması, kent merkezinde eşekle yapılan gösteri ile protesto edildi. Getirilen eşeğe binen bir kişinin inmek isterken düşmesi ise 'ücretsiz taşımacılıkta ilk kaza'...

Haberler 19.11.2016, 15:40
Ulaşım zammını eşekle protesto ettiler ama inerken de düştüler

BURSA Büyükşehir Belediyesi'nin kent içi ulaşıma yüzde 15'e varan zam yapması, kent merkezinde eşekle yapılan gösteri ile protesto edildi. Getirilen eşeğe binen bir kişinin inmek isterken düşmesi ise 'ücretsiz taşımacılıkta ilk kaza' esprisine neden oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi her gün ortalama 250 bin kişiyi taşıdığı toplu ulaşım ücretlerine yüzde 15'e varan zam yaptı. Bu karar, sivil toplum kuruluşları ve bir çok parti tarafından basın açıklaması ve imza kampanyaları ile protesto edildi. Büyük Birlik Partisi Bursa İl Başkanı Mehmet Gebeş, alınan bu kararı şehir merkezinde bulunan Kent Meydanı'nda eşekle protesto etti.

'Milleti eşek yerine koymayın ulaşım zammını geri alın' yazılı pankartın da açıldığı protestoda konuşan BBP İl Başkanı Gebeş, Bursalılara haber verilmeden uygulamaya konulan zamın geri çekilmesini isteyip, "Ekim ayında enflasyon oranı yüzde 7 olarak açıklanırken, ulaşıma yapılan yüzde 15 zammı kabul etmemiz mümkün değil" dedi.

Çok sayıda partilinin katıldığı bu protesto eyleminde eşeğe binen bir kişi, inmek isterken dengesini kaybedip düştü. Kazadan ucuz kurtulan bu kişiyi gören Bursalılar, 'Bu da ücretsiz taşımacılıkta ilk kaza' diye espri yaptı. Ulaşım zamının eşek ile protesto edildiği gösterisi daha sonra sona erdi..

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@