Uğur Mumcu anıldı

Araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu, katledilişinin 25’inci yıl dönümünde anıldı. Mumcu’nun evi önünde yapılan anmaya katılanlar,

Haberler 24.01.2018, 13:43
Uğur Mumcu anıldı

Birgün Gazetesi - Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Uğur Mumcu, katledilişinin 25’inci yıl dönümünde bombalı suikasta uğradığı ve kendi adı verilen sokaktaki evinin önünde anıldı.

Uğur Mumcu Sokağı trafiğe kapatılırken usta sanatçı Selda Bağcan da 25’inci yıl anmasına katıldı. Bağcan, anma töreninde bir kez daha "Uğurlar Olsun" ağıtını seslendirdi.

Uğur Mumcu Anıtı’na çelenk bırakıldı

24 Ocak 1993’te bombalı suikastla katledilen araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu adına ana başlığı “Uyan Gazi Kemal” olarak belirlenen haftanın ilk gününde Batıkent’teki Uğur Mumcu Anıtı’na çelenk bırakıldı. Mumcu'nun evinin önünde anma töreni yapıldı. Anmaya gelenler anıtın önüne mumlar yakarak karanfiller bıraktı. Ankara’da yağan kara rağmen anmaya gelen onlarca insan Selda Bağcan ile hep bir ağızdan “Uğurlar Olsun” u söyledi.

Ayrıca bugün saat 14.30’da Mumcu’nun Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki mezarı başında tören düzenlenecek. Saat 15.15’te Çankaya Belediyesi’nin Çukurambar’daki Uğur Mumcu Parkı ve anıtının açılışı yapılacak. Gürsel Gökçe’nin “Uğurlu Yıllar” başlıklı fotoğraf sergisi Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde saat 19.00’da açılacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@