Türkiye Gaziler Vakfı Genel Başkanı, Gazi, Lokman Aylar'dan Kamuoyuna açıklama

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı'ndan kamuoyuna açıklama...

Haberler 19.01.2019, 11:46
Türkiye Gaziler Vakfı Genel Başkanı, Gazi, Lokman Aylar'dan Kamuoyuna açıklama

Son zamanlarda 28 şubat zihniyetinin ürünü batı çalışma grubu artıklarının vakfımıza karşı sistemli bir şekilde kötü niyetli bir algı operasyonu yürüttüğünü görmekteyiz;

Bu çevrelerin sorumlularıyla ilgili her türlü yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla;

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı olarak yürüttüğümüz proje ve faaliyelerimizin bir kısmını siz değerli gönüldaşlarımızla paylaşma ihtiyacı hasıl olmuştur.

1) İlk, Orta ve yüksek öğrenimde eğitim alan 870 Şehit ve Gazi evlatlarımıza burs imkanı sağlanmıştır.

2) Bir yıl içerisinde çeşitli sebeplerle Ankara’ya gelen 950 Şehit Yakınlarımızın ve Gazilerimizin yakınlarınını Ankara’daki tüm konaklama ihtiyaçları vakfımız tarafından karşılanmıştır.

3)Hatay Yayladağ’da bulunan yetimhanede 450 Kahraman Türkmen şehidimizin bizlere emaneti yetim çocuklarımıza, ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli yardımlar yapılmıştır.

4)”Emanetin Emanetimdir” projesi kapsamında her hafta en az dört gazi ve şehit ailesi ziyaret edilerek hatırları sorulup sorun ve sıkıntılarına çözümler üretilmeye çalışılmıştır. Bu program kapsamında bu güne kadar 3500 gazi ve şehit ailemiz ziyaret edilmiştir. Büyük Türk Milleti’nin hediye ettiği emanetler takdim edilmiştir.

5)Ramazan aylarında gazi ve şehit ailelerimizi bir araya getirmek, tanıştırmak ve yakınlaştırmak amacıyla ramazan ayını fırsat bilerek lokalimizde her gün iftar verilerek bir araya gelinmiştir.

6)Aile Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen gazi ve şehit yakını kartlarının yenilenmesinde öncülük yapılmıştır.

7)Vakfımız, Şehit çocuklarımızın nikah töreni ve sünnet düğünlerine, katkıda bulunmuş, ihtiyaç hasıl olduğunda ise tamamını gerçekleştirmiştir.

8)Vatan savunması esnasında yaralanıp tedavi amaçlı GATA’ya gelen gazilerimizin ilk andan itibaren yanlarında olup maddi ve manevi anlamda destek oluyoruz.

9)Vakfımızın hukuk müşavirliği tarafından tedavisi devam etmekte olan gazilerimizin haklarının bir an önce tesisi için hızlı ve etkili çalışmalar yapıp tedavi gören gazimizi bürokrasinin karmaşasında yalnız bırakmıyoruz.

10)”Gezici Müze” projemiz kapsamında Türkiye genelinde yaklaşık 6 milyona yakın öğrenci ve Velilerini, Çanakkalede ecdadımızın kullandığı gerçek Savaş objeleri ile buluşturup milletimizin milli ve manevi duygularını ihya etmeye çalışıyoruz.

11)Çeşitli meslek odalarıyla imzalamış olduğumuz protokoller sonucu gazilerimiz ve şehit ailelerimiz için bir takım hizmetlerden lehte yararlanmalarını sağlıyoruz.

12)Afrin Harekatı’na katılan kahraman vatan evlatlarımıza müşterek bir projenin sonucu olarak powerbank göndererek sınır hattındaki kahramanlımıza yalnız olmadıklarını hissettirip moral ve motivasyonlarını yükseltmeyi amaçladık.

13)Yine bir müşterek bir proje ile Kıbrıs Gazilerimizin vatan kıldıkları topraklarda hatıralarını yad etmeleri maksadıyla kahraman gazilerimize Kıbrıs gezileri tertip ettik, etmeye devam ediyoruz.

14)Yapmış olduğumuz siyasi ve bürokratik ziyaretlerde, gerek bireysel gerekse toplu olarak Camiamızın sorun ve taleplerine yönelik dilek ve şikayetlerini bizzat yetkili makamlara iletiyor ve çözüme kavuşması için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

15)Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da tespit ettiğimiz okullardaki öğrencilerimize düzenli olarak kırtasiye yardımında bulunuyoruz. Değerli gönüldaşlarımız vakfımız bütün bu projeler ve çalışmaları icra ederken ne devletten ne de üyelerinden herhangi bir ödenek veya aidat almamaktadır.

Vakfımız icra ettiği faaliyetleri finanse etme noktasında yine kendi projelerini başlatmış ve bu projelerden elde edilen gelirin tamamını yukarıda özetle zikredilen faaliyetlerin icrasında kullanmıştır.

Son günlerde bir linç kampanyası ve itibar suikastçiliğine malzeme olarak gösterilen geri dönüşüm kutuları (Giysi Toplama Kutusu) tamamı itibariyle vakfımızın bir sosyal sorumluluk projesidir. Kaldıki Ülkemizin önde gelen bir çok sivil toplum kuruluşu ve belediyeler bu projenin aynısını uygulamaktadır.

Bu vesile ile eski ve kullanılmayan tekstil ürünleri bu kutularda toplanarak tekrar geri dönüşüme kazandırılmakta, Bu faaliyetler neticesinde Ülkeye döviz girişi sağlanmaktadır. Aynı zamanda vakfımıza gelir kaynağı olup bazı amaç ve gayemize uygun faaliyetlerin finansında kullanılmaktadır. Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı olarak, gazi ve şehit ailelerimiz için her türlü ekonomik ve sosyal alanda hizmet etme çabası içerisinde iken Vakfımızı, düşüncesi bile korkunç olan “2.el kıyafetleri gazi ve şehit ailelerine layık görüyorlar” iftirası ile itham eden art niyetli çevreleri esefle kınıyoruz. Sonuç olarak, Bizleri herhangi bir partinin veya zümrenin gazileri ve şehit aileleri olarak lanse etmek isteyen 28 Şubat zihniyetinin ürünü batı çalışma grubunun artıklarına sesleniyoruz ve diyoruz ki;

Biz Devletini ve Milletini, karşılıksız seven,

Bu Vatan bölünmesin bu Bayrak inmesin bu Ezan sesi ilelebet dinmesin diye ölmeyi göze alan ve bedel ödemiş Bu Aziz Milletin şerefli, izzetli ve onurlu gazileriyiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı

gaziler vakfı lokman aylar

Yorumlar (2)
Ali Akın 2 yıl önce
Sen daha Gazinin telefonuna çıkmıyorsun senin Gazilerle ilgili ne çalışman olacak anlamadım
Vural 2 yıl önce
Başkanım çalışmalarınızı taktirle karşılıyorum fakat bizlerde sizlerle aynı vatan ve bayrak için mücadele ederken yaralandık gazi sayılmayan gaziler olarak adlandırılan gazileri soruyorum gazi sayılmayan gazi ölümü olmaz ise biz neyiz
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@