Türkiye'de koronavirüsten can kaybı 4 bin 609'a yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi Twitter hesabından son verileri açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 4 bin 609'a yükseldi.

Haberler 03.06.2020, 23:11
Türkiye'de koronavirüsten can kaybı 4 bin 609'a yükseldi

Bakan Koca yaptığı açıklamada şu ifadeye yer verdi:

1 ay önce bugün 1.424 olan yoğun bakım hasta sayımız %57 oranında, 766 olan entübe hasta sayımız %66, günlük vaka sayımızsa %48 oranında azaldı. 52 bini aşkın testin sonucuna göre, bugün yeni vaka sayımız 867. TEDBİRLERLE BU DÜŞÜŞÜ DAHA DA HIZLANDIRALIM.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları şöyle;

Tedbirlerin karşılıklı uygulanması esastır. MASKE VE MESAFE KURALINI İHLAL EDENLERE, sosyal mesafenin ötesinde, mesafeli davranın. Toplum sağlığına saygı gösteren iş yerlerini, toplum sağlığına saygı göstermeyenlerden lütfen ayırın. Tenkidinizi yapın, takdirinizi de gösterin.Bugünlerin kendine özgü üç zorluğu var. Birinci zorluk, salgının sona erdiği yanılgısıdır. İkincisi, başarıya güvenerek hastalığın ciddiyetini unutmaktır. Üçüncüsü, risk grubundakilerin tedbirleri gevşetmesidir. NORMAL ŞARTLARA DÖNMEDİĞİMİZİ, DÖNMEYE ÇALIŞTIĞIMIZI unutmamalıyız. Halen sınırlı saatlerde sokağa çıkabilen büyüklerimize, gençlerimize ve çocuklarımıza karşı sorumluluğumuz var. Bu grup, NÜFUSUMUZUN 30 MİLYONUNU oluşturuyor. Özellikle yaşlılarımızın sokağa kısıtsız şekilde çıkabilecekleri şartları, uyacağımız tedbirlerle BİZLER sağlayacağız.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@