Türgev Ar Kapısı mı? Kar Kapısı mı?

Eğitim-iş Hatay Şubesi Eğitim Sekreteri Gülden Yuva yazdı...

Haberler 27.09.2015, 15:20 16.06.2018, 16:04
Türgev Ar Kapısı mı? Kar Kapısı mı?

TÜRGEV AR KAPISI MI? KAR KAPISI MI?

Türkiye Gençlik Eğitime Hizmet Vakfı mı yoksa Türkiye gemicik sahibi evlatlara hizmet vakfı mı?

17-25 Aralık operasyonun ardından Türkiye gündemine oturan kısa adı TÜRGEV olan (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Emperyalistler İkinci Emperyalist Paylaşım Savaşı’ndan sonra Sosyalist Kampı güneyden kuşatmak için “Yeşil Kuşak” doktrinini piyasaya sürmüşlerdir. Bu doktrinin amacı Dünya Halklarının Sosyalizme kaymasını önlemek, Sosyalizme geçmiş ülkeleri de Yeşil Kuşakla çevirerek içten yıkmaktı. Emperyalistler Yeşil Kuşak Projesiyle aynı zamanda halkların antiemperyalist, yurtsever, ilerici eğilimlerini güçlenmeden boğmayı amaçlamışlardı. Ülkemiz de   bunun  yansıması Ilımlı İslam Projesi şeklinde olmuştur. “Ilımlı İslam” projesiyle halkımıza gerçek İslam değil, CIA-ABD İslam’ı dayatılmaktadır. Bu projenin yaşama geçmesi ve halkımızın uyutulması dernek, vakıf, kuran kursları, basın yayın kuruluşları,  imam hatip liseleri, dershaneler, yurtlar vb. kurumlar aracılığıyla sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu gerici kurumlar aracılığıyla da halkımız soyulmakta, bu soygundan elde edilen kaynaklarla da Ilımlı İslam projesine finansman aktarılmaktadır.

Mustafa Yıldırım “şifre çözücü/ Project Democracy” başlıklı yazısında diyor ki: “Türkiye’ye gelince durumu anlamak için çevrenizdeki partilere bağlı vakıflardan ya da sözde bağımsız vakıfların sivil örgütü denen NGO’ ların, üniversitelerin özellikle sosyoloji, uluslararası ilişkiler, eski adıyla mülkiye bölümlerindeki akademisyenlerin öğrencilik kökenlerine ABD’den aldıkları doktora tezlerine bakmak kafidir. Bu duruma ancak workshop çalışması varsa bilinmeli ki orada bir “Project Democracy” yürürlüktedir denilebilir…” ( Mustafa Yıldırım Sivil Örümceğin Ağında kitabından 22. Baskı Şifre Çözücü/Project Democracy başlıklı yazısından..)

Yukarıda değinilen kurumlarda özellikle dershanelerde ülkenin en iyi üniversitelerinden mezun öğretmenler çalıştırılır. ABD ve AB Emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri  tarafından yoksullaştırılmış halkımızın çocukları ücretsiz bu dershanelere alınır. Okumaya başka illere giden kız-erkek öğrencilerimizin, cemaat yurtlarına ve evlerine ücretsiz olarak alınmaları ve barınmaları sağlanır. Burada CIA İslamı’yla doktrine edilen zeki öğrenciler, AB-D Emperyalistlerinin projesi Ilımlı İslam’ın birer militanı olurlar. Ilımlı İslam’ın yani Ortaçağ karanlığı demek olan Şeriatın militanları İnsan soyunun en büyük düşmanı AB-D Emperyalistlerinin çıkarlarını savunurlar.

Buralarda eğitilen ve kafadan meczuplaştırılan militanlar, Cumhuriyetin maddi manevi miraslarının ortadan kaldırılması için mücadele verirler. Ülkemizi Ortaçağ karanlığına götürmek için mücadele verirler. Şeriatın simgesi türbanı Birinci Kuvayimilliyeci atalarımızdan bizlere miras kurumların burçlarına dikmek için mücadele verirler.

Ne yazık ki ülkemizde, bu geriye gidiş için kurulmuş/kurdurulmuş sayısını tahmin edemeyeceğimiz kadar cemaat vardır. MEB’in resmi açıklamasına göre ülkemizde 8000 kuran kursu mevcuttur. 2013-2014 yılları arasında 537 imam hatip varken, 4+4+4 ile birlikte bu sayı 2074’e çıkmış, öğrenci sayısı da 450.969’a ulaşmıştır.

Ortaçağ ekonomi anlayışın siyasi palandaki temsilcilerinin   din sömürüsü her alandadır. Ne güzel ifade etmiş 700’lü yıllarda yaşamış Abdullah Bin Mübarek: “İnsanların en alçağı din kisvesi altında dünya menfaati sağlayanlardır” diye.  İşte bunlar, halkımızı Allah’la aldatıp açtıkları vakıflarla da menfaat sağlamaktadır kendine ve yandaşlarına.

1996 yılında Tayyip Erdoğan İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanıyken İstanbul Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfını (İSEGEV) kurdu.   2012 yılında isim değişikliğine gidildi ve adı Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) oldu. TÜRGEV’ in genel kurul üyeleri ise şu isimlerden oluşmaktadır.

İşte o isimler:

Necmeddin Bilal Erdoğan (Başbakan Erdoğan’ın oğlu), Esra Albayrak  (Başbakan Erdoğan’ın kızı),  Serhat Albayrak (Başbakan Erdoğan’ın damadının ağabeyi),  Reyhan Uzuner (Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kayınvalidesi),  Ziya İlgen (Başbakan Erdoğan’ın eniştesi), Şule Albayrak (Başbakan Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın eltisi),  Ahmet Ergün (Başbakan Erdoğan’ın en yakın arkadaşlarından), Bülent Turan (AKP İstanbul Milletvekili),  Hasan Can (AKP’li Ümraniye Belediye Başkanı), Mevlüt Uysal (AKP’li Başakşehir Belediye Başkanı),  Mustafa Demir (AKP’li Fatih Belediye Başkanı), Mehmet Doğan Kubat (AKP İstanbul Milletvekili), Mustafa Ataş (AKP İstanbul Milletvekili), Yasemin Solmaz (Erdoğan’a yakınlığıyla bilinen işadamı Remzi Gür’ün kızı), Zeynep Feyza Eker Ayhan (Tarım Bakanı Mehdi Eker’in kızı)

Peki TÜRGEV ile ne dümenler çevriliyor?

Kurulduğu 2012’den beri ülkemizin kamu malları, özellikle hazine arazilerinin bu vakıfa devredildiği ve kısa zamanda TÜRGEV’ in baş döndürücü bir şekilde büyüdüğü görülüyor. Artık durum öyle bir hal almış ki ;  TÜRGEV’ e verilmeyen kamu arazisi kalmayacak gibi. Zeytinburnu’ndaki tüm kamu binaları belediye başkanının keyfiyle TÜRGEV’ e verilebilir. Çünkü belediye meclisi tarafından belediye başkanı bu konuda yetkili kılınmış. 25 Aralık soruşturması sırasında başbakan yardımcısı Bülent Arınç, TÜRGEV ’e ait 143 gayrimenkul olduğunu açıklamıştı. Türkiye’de geçmişi yüz yıl öncesine dayanan vakıfların bile bu kadar çok gayrı menkulü olmadığı iddia ediliyor. Denebilir ki TÜRGEV’ in hızla büyümesinin altında Milli Emlak ve diğer kamu arazilerinin kanuna uygun yöntemlerle devredilmiyor olması şüphelerini  artırmaktadır.

İşte TÜRGEV’ e verildiği iddia edilen kamu malları:

 AKP’li Fatih Belediyesi, 25 yıllığına bedelsiz olarak Mevlana Kapı Kız Öğrenci Yurdu arsası, Fatih’teki Muhafızlık Konağı, Çanakkale’de 18 Mart Üniversitesinin kullandığı öğrenci yurdu olan 18 bin 438 metrekarelik arazi, Tekirdağ Üniversitesi’nin Milli Emlak’ a ait arazi, Tokat  Gazi Üniversitesi kampüsündeki kamu arazisi…. Daha hangi birini sayalım? Okumak günlerimizi alıyor, yazmak da sayfaları alacağı için merak edenler internetten araştırabilirler. Tabii bu sıraladıklarımız 17 Aralık soruşturması sırasında fezlekeye yansıyanlar, bir de 25 Aralık sonrası basına yansıyanlar var. Zeytinburnu Kaymakamlık Binası, Tuzla’da daha önce üniversitelere verilmeyen Formula 1 Pistinin yanındaki 167 dönümlük değerli arazi. Gaziantep Şahinbey Belediyesi de biri 17500 metrekare, diğeri ise 6500 metrekarelik iki arsayı TÜRGEV’ e tahsis ettiğini açıklamak zorunda kalmış.

Ve liste Antalya’dan Sakarya’ ya tüm ülkedeki kamu mallarına uzanıp gitmekte. Biz bu kadarını yazmakla yetinelim.

Görünen o ki TÜRGEV, kamunun tüm imkânlarını kullanarak, her türlü yasal dayanaktan, etik anlayıştan, ahlaktan, vicdandan yoksun bağış ve gelirler  elde etmeyi ve bu amaçla    hem iş çevresinde hem de kamu kurumlarında yasal dayanaktan yoksun bağış ve gelirler elde etmeyi amaçlamaktadır. Bu kanunsuzluğun diğer ortakları ise tamamen BİAT kültürüyle yetişmiş, bld. başkanları, il valilikleri, il özel idare ve il genel meclis ve kredi yurtlar kurumu yetkilileridir. Aldıkları kararların suç olduğunu bile bile TÜRGEV yöneticilerinin işledikleri suça ortak olmuşlardır.

Yapılan kanunsuz işlerle kamu malları iç edilmektedir. Tüm bunlar aslında bakıldığında halkımızın sosyoekonomik olarak içine düşürüldüğü işsizlik- pahalılık cehennemine duyduğu tepkinin cehennemi yaratanlar tarafından suiistimal edilmesinden kaynaklanmaktadır. Yani cellat kurtarıcı rolü oynamaktadır.

 TÜRGEV ülkemizi Ortaçağ karanlığına sürükleyen bir kurum niteliği   taşımaktadır.   

Laiklik, Cumhuriyet düşmanları Şeriatçılardan ve onları başımıza bela eden AB-D Emperyalistlerinden ve İşbirlikçilerinden ülkemiz kurtulmalıdır. Halktan çalınanlar halka ancak o zaman geri verilebilir. Ortaçağ karanlığına gidiş ancak bu şekilde durdurulabilir. Aydınlık, mutlu, güzel günleri insanlarımız ancak o zaman kucaklayabilir. Genç beyinler bunun başarılmasıyla özgürleşebilir.

Köy Enstitüleriyle başlayan aydınlanma, ancak bu şekilde tamamlanabilir.

Geç olacak, güç olacak, uzun zaman alacak ama eninde sonunda bu görev başarılacaktır. Bu başarılmadıkça TÜRGEV’ leri konuşmaya devam edeceğiz.

Gülden Yuva                                                            

Eğitim-iş Hatay Şubesi Eğitim Sekreteri

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@