Trafikte tehlikeli yük taşıma

İSTANBUL’da TIR’da taşınan araçların trafikteki diğer yolcu ve araçların can güvenliğini açıkça tehdit ettiği görüldü.

Haberler 12.11.2016, 12:22
Trafikte tehlikeli yük taşıma
İSTANBUL’da TIR’da taşınan araçların trafikteki diğer yolcu ve araçların can güvenliğini açıkça tehdit ettiği görüldü. TIR'a yüklenen kamyonetin üzerindeki otomobilin araca sığmayınca arka lastiklerinden kemer ile bağlandığı, bunun kopması halinde faciaya davetiye çıkarabileceği bildirildi.

Avrupa’dan Anadolu yakasına geçtikten sonra Ümraniye Sapağı yakınlarında alt bölümde 4 taksi, ile kasasında bir taksi bulunan bir kamyonet, üst bölümde ise 4 minibüs yüklü TIR, yağışlı havaya rağmen hızla orta şeritte yıluna devam etti.  Alt tarafın arkasında bulunan kamyonete yüklenen taksinin araca sığmadığı için arka lastiklerinden kemer ile bağlandığıı görüldü. Ani bir fren halinde veya kemerin kopması halinde otomobilin arkadan gelen araçların üzerine veya önüne düşebileceği bunun faciaya yol açabileceği belirtildi.

Bunun yanı sıra üstteki minibüsün ise, yük bölümünün dışına taşarak şoför kabininin üzerine kadar getirildiği dikkat çekti. Kapasitesinin üzerinde araç taşınan, arkadan gelen araç ve sürücülerin yaşamını tehlikeye atan TIR, orta şeritte yoluna hızla devam etti.

(dha)
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@